mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chińczycy zadowoleni z Japończyków

Chińczycy zadowoleni z Japończyków

Honda Civic zajęła pierwsze miejsce w badaniu przeprowadzonym na chińskim rynku konsumentów. Okazało się, że posiadacze tego samochodu są najbardziej zadowoleni ze swojego zakupu. Tuż za nim uplasowały się użytkownicy aut takich jak Volkswagen Bora oraz Toyota Corolla.

Chińczycy zadowoleni z Japończyków

Inny model japońskiej marki, Honda Accord zajęła także pierwsze miejsce w rankingu samochodów średnich premium. Zaraz po niej uplasowały się samochody takie jak Buick Regal oraz Toyota Reiz. W segmencie aut średniej klasy przodował Nissan Tiida, a tuż po nim miejsca zajęły Toyota Vios oraz Honda City. W badaniu wzięło udział 7.148 użytkowników nowych samochodów, którzy kupili auta w okresie od lipca do września tego roku.

Właściciele nowych aut opisywali swoje doświadczenia z autami przez pierwszą pół roku ich użytkowania. Ranking, który prowadzony jest już od 2000 roku sprawdza opinie w różnych dziedzinach, takich jak np. jazda autem, hamowanie, działanie skrzyni biegów oraz silnika. Okazało się, że najczęstszym problemem zgłaszanym przez kierowców było nadmierne spalanie paliwa (11 procent). Rok wcześniej problem ten odnotowało jednie 8 procent ankietowanych.

Mei Songlin, główny menedżer JD Power Asia Pacific poinformował, że ciągle rosnące ceny paliwa są głównym problemem jaki dotyka nowych użytkowników samochodów w Chinach. "Przewija się on we wszystkich segmentach aut, za wyjątkiem kompaktów" - dodaje.

Czytaj także:

Auto przyszłości? (2006-11-16)

Honda zszokowana popytem (2006-11-03)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda

Podobne wiadomości:

Honda pracuje nad hybrydą

Honda pracuje nad hybrydą

Technika 2017-01-12

Honda WR-V debiutuje w Brazylii

Honda WR-V debiutuje w Brazylii

Aktualności 2016-11-09

Komentuj:

~Użytkownik VW 2007-01-11

VW Bora jednym z najlepiej ocenianych samochodów w swojej klasie, w Stanach.... i Chinach. Mam, jeżdżę i jestem również zadowolony.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.