mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chińska Fabia

Chińska Fabia

Skoda Auto wprowadza na chiński rynek drugi po Octavii Mingrui model dostosowany do potrzeb dalekowschodnich klientów. W Państwie Środka do kupienia jest już Fabia Jingrui.

Chińska Fabia
Samochody klasy Fabii, stają się na chińskim rynku autami najchętniej wybieranymi przez klientów. Chińska Fabia Jingrui dostępna jest w pięciu wersjach wyposażenia z silnikami o pojemności 1,4 l i 1,6 l wraz z pięcio- i sześciostopniową ręczną przekładnią skrzyni biegów oraz sześciostopniowym automatem typu Tiptronic. Jej ceny kształtują się od 81 900 juanów (9 000 euro) do 117 900 juanów (13 000 euro). To bardzo atrakcyjna cena. Nic więc dziwnego, że Fabia Jingrui uzyskała znakomite oceny klientów od momentu grudniowego debiutu na targach motoryzacyjnych Auto Show w Szanghaju.

W ciągu kilku tygodni Chińczycy złożyli już ponad 8500 zamówień na to auto. Fabia Jingrui otrzymała także wiele prestiżowych wyróżnień m.in. nagrodę dla najlepszego nowego modelu ­ Best New Model Award oraz nagrodę dla najbardziej oczekiwanego nowego modelu ­ Most Anticipated New Model in 2008.

Obecnie w Szanghaju powstają dwa dopasowane do chińskiego rynku modele Skody ­ Octavia Mingrui i Fabia Jingrui. W porównaniu ze swoimi europejskimi wersjami, oba modele mają inne ustawienie podwozia, system paliwowy został zmieniony tak, aby odpowiadał lokalnym paliwom, wprowadzono również kilka zmian w designie. Koncern planuje wprowadzać na chiński rynek kolejne modele marki Skoda w przynajmniej rocznych odstępach.

­ "Naszym celem jest osiągnięcie regularnej komunikacji i kontaktu ze spółką-matką oraz zapewnienie równie wysokiej jakości produkowanych lokalnie samochodów Skody jak w Europie" ­ mówi František Drábek z działu projektów międzynarodowych Skoda Auto.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Fabia
Skoda Fabia
Cena podstawowa już od: 41 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Tematy w artykule: Chiny auto z Chin Fabia

Podobne wiadomości:

Skoda Fabia Black Edition - limitowana wersja

Skoda Fabia Black Edition - limitowana wersja

Aktualności 2017-04-03

Skoda Fabia Greenline – dookoła świata

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~molo 2009-02-05

łee tam skody, moim zdaniem Chińczykom bardziej spodobałaby się nowa Kia, mówie tu o Soulu, no i wspomogliby swoich sąsiadów, a na pewno wyszłoby tak samo korzystnie, a może nawet i bardziej

~k_w_m 2009-01-22

"Naszym celem jest osiągnięcie <...> równie wysokiej jakości produkowanych lokalnie samochodów Skody jak w Europie" Z tej wypowiedzi wynika, że na razie są problemy z jakością.

~dynia 2009-01-22

a my FSO odalismy koreanczykom....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.