mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chińska inwazja już blisko

Chińska inwazja już blisko

Już podczas przyszłorocznych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie, chiński producent samochodów, Shanghai Automotive Industry Corp., zaprezentuje trzy modele przeznaczone na rynek europejski.

Chińska inwazja już blisko

Producent nie poinformował jeszcze o detalach pojazdów, które w pierwszej fali zalewać będą Stary Kontynent, lecz wiadomo już jakie segmenty będą one reprezentować. Pierwszy samochód oparty zostanie na płycie podłogowej znanego w Wielkiej Brytanii modelu Rover 75. Uzupełni on zestawienie samochodów w klasie średniej. Pozostałe dwa modele będą zdobywać udziały w klasie średniej niższej oraz segmencie samochodów małych z nadwoziem hatchback. Najprawdopodobniej ten ostatni oparty będzie na znanym produkcie marki Rover sygnowanym liczbą 25. Chiński producent nabył bowiem w 2004 roku prawa intelektualne do dwóch samochodów produkowanych przez Brytyjczyków.
 
Po upadku brytyjskiej marki na rynku motoryzacyjnym w 2005 roku, wielu inżynierów przeszło do konkurencyjnej firmy z Dalekiego Wschodu, wspomagając rozwój modeli na rynku chińskim, a obecnie także w Europie. SAIC planuje, iż w bardzo krótkim czasie po ukończeniu targów motoryzacyjnych, rozpocznie sprzedaż samochodów na nowym rynku.

W październiku tego roku ruszy już produkcja samochodu opartego na płycie podłogowej Rovera 75. Początkowo sprzedawany będzie pod marką chińskiego producenta, lecz w jego bliskich planach znajduje się przejęcie praw do marki Rover. Obecnie trwają nawet pertraktacje z BMW, które od 2000 jest jej właścicielem.

Czytaj także:

Rover sprzedany? (2006-08-16)

Powtórka z Landwinda? (2006-08-10)

MG z końcem 2007 roku w Europie (2006-08-07)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Rover
Tematy w artykule: Rover SAIC 75 25

Podobne wiadomości:

Debiut małego auta miejskiego MG

Debiut małego auta miejskiego MG

Premiery 2010-12-21

MG przygotowuje sportowy model

MG przygotowuje sportowy model

Aktualności 2014-05-27

Komentuj:

~motofan 2006-08-21

Nanjing też wypuści swojego Rovera 75, bo wykupił fabrykę z Longbridge... testy już trwają. Ale i tak Chery rozdaje karty :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?