mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chińska podróbka Smarta

Chińska podróbka Smarta

Azjatycki przemysł motoryzacyjny nie próżnuje. Szkoda tylko, że w negatywnym tego słowa znaczeniu. Co jakiś czas 'egzotyczni' producenci samochodów zaskakują mało oryginalnymi pomysłami, bądź też ambitnymi produktami prezentującymi mizerną jakość wykonania, urągając dodatkowo wszelakim normom.

Chińska podróbka Smarta

Podobnie jest w przypadku 'gorącej nowości' zza Chińskiego Muru. Prezentowane obok zdjęcia, można byłoby zatytułować hasłem 'Znajdź różnice'. Na pierwszy rzut oka  wydaje się, że są to samochody z tej samej stajni, jednakże po bliższym zapoznaniu się, sprawa wygląda inaczej. Prezentowany wyżej, niebieski samochód, to nic innego jak flagowy model Smarta o nazwie ForTwo. Pod nim natomiast znajduje się produkcja firmy Shandong HuoYun Automobile. Jest to samochód o napędzie elektrycznym, przeznaczony dla dwóch osób, którego wygląd nadwozia jest dosłownym klonem modelu produkowanego przez niemieckiego producenta.

W przeciwieństwie do swojego europejskiego odpowiednika, azjatycki model zasilany będzie jedynie silnikiem elektrycznym. Jego maksymalna moc szacowana jest na zaledwie 10 koni mechanicznych. Zasięg samochodu również nie jest imponujący, bowiem przy pełnym naładowaniu akumulatorów pozwoli na pokonanie dystansu 120 kilometrów, z prędkością nie przekraczającą 50 km/h.

Z zewnątrz samochód jest bardzo podobny do swojego niemieckiego odpowiednika, jednakże zastosowano tutaj kilka stylistycznych detali, której po bliższym spojrzeniu pokazują różnice. W chińskim samochodzie użyto przednich reflektorów, które swoim wyglądem nawiązują do modelu City Coupe, a nie ForTwo, w którym zamontowano reflektory w kształcie podwójnej łezki.

Reszta ujawnia się jednak po otwarciu drzwi, gdzie każdy może bez trudu odkryć, że HuoYun na pewno nie pochodzi z fabryki DaimlerChrysler. Chiński producent chciał z pewnością odtworzyć nowoczesne wnętrze o ostrych kształtach jakie znajdziemy w Smarcie, jednakże zapomniał o miejscu na radioodtwarzacz, stylowe manipulatory oraz czytelnie zaprojektowaną deskę rozdzielczą. Dodatkowo całość została odlana z kiepskiej jakości szarego plastiku. Ponadto w samochodzie elektrycznym fotele wydają się być nieco większe oraz umieszczone wyżej, gdyż najprawdopodobniej wynika to z umiejscowienia pod nimi baterii zasilających auto.

Producent nie ujawnił wprawdzie oficjalnego cennika samochodu, lecz krążą już pogłoski o tym, że w przeliczeniu trzeba będzie zapłacić około 12 tysięcy złotych. Za oryginalnego Smarta ForTwo trzeba wydać przynajmniej  42.400 złotych. Tak więc różnica jest znacząca, ale czy warto inwestować pieniądze w niepewną propozycję? Najlepiej będzie jeśli poczekamy na wyniki oficjalnych testów zderzeniowych. Mogą one być równie szokujące jak jego niska cena.

Czytaj także:

Monster-Smart (2006-09-18)

Przemianowany Smart (2006-09-07)

Plażowy debiut Smarta (2006-09-04)


Podobne wiadomości:

Zlot samochodów marki Smart - padł rekord!

Zlot samochodów marki Smart - padł rekord!

Aktualności 2016-08-30

Smart nie stworzy crossovera

Smart nie stworzy crossovera

Aktualności 2015-06-11

Komentuj:

~klik 2006-11-23

A mi się tam podoba.

~bugatti 2006-10-31

Ale zlom.już bardziej bym wolal Niemieckiego Smarta niz to gówno za 12tys zł co przy tescie zderzeniowym poprostu się rozleci.Stanowczo odadzam i nie polecam tego samochodu nikomu ze wgledów bezpieczeństwa i troski o zdrowie

~hahahahahahah 2006-10-30

hahahahahha, ale numer! i co za ciekawy design wnętrza! i to wszystko za 12 tys zł!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.