mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chiński BYD tworzy sieć dealerów

Chiński BYD tworzy sieć dealerów

Chiński producent samochodów BYD Auto podpisał już umowę z pierwszym europejskim dealerem, który będzie prowadził sprzedaż aut w pięciu krajach Starego Kontynentu. Kolejne umowy mają zostać zawarte najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Chiński BYD tworzy sieć dealerów
Jak podał branżowy dziennik Automotive News Europe, w dniu wczorajszym doszło do podpisania umowy pomiędzy BYD Auto a holenderską grupą dealerską Autobinck. Holenderska grupa będzie oficjalnym importerem i sprzedawcą samochodów chińskiej marki na pięciu rynkach - w Holandii, Czechach, Słowenii, na Węgrzech i Słowacji. Według zapowiedzi chińskiego koncernu, jeszcze w tym bądź przyszłym tygodniu znani będą kolejni dealerzy, którzy będą sprzedawać modele marki BYD na innych europejskich rynkach.

Podpisanie umowy nie oznacza jednak automatycznego rozpoczęcia sprzedaży w najbliższej, dającej się przewidzieć przyszłości. Według Henry'ego van Dijka, dyrektora zarządzającego firmą Autobinck, nie podjęta została jeszcze decyzja, kiedy dokładnie ruszy sprzedaż.

Podczas tegorocznej wystawy samochodowej w Genewie, Wang Chuanfu, prezes BYD Auto, zapewnił, iż do końca przyszłego roku pierwsze modele chińskiej firmy będą spełniać europejskie wymogi co do bezpieczeństwa oraz emisji zanieczyszczeń. Dlatego też bardzo prawdopodobnym terminem rozpoczęcia sprzedaży w Europie wydaje się być początek 2010 roku. Wiadomo też, że BYD rozpocznie swoją działalność w Europie z modelami hybrydowymi, dopiero później dołączą do oferty auta wyposażone tylko w silniki spalinowe.

Autobinck prowadzi obecnie sprzedaż samochodów kilku marek. Na tych samych pięciu rynkach, w których sprzedawać będzie chińskie auta, sprzedawane są Hyundaie. W Czechach i na Słowacji - Mitsubishi, zaś w Holandii - Mazda. Wkrótce w tej samej piątce krajów ruszy także sprzedaż marki Infiniti.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BYD
Tematy w artykule: chińskie marki BYD

Podobne wiadomości:

BYD Tang - hybrydowy SUV po chińsku

BYD Tang - hybrydowy SUV po chińsku

Premiery 2015-01-23

BYD-Solaris: Będzie ciąg dalszy

BYD-Solaris: Będzie ciąg dalszy

Ciężarówki i Autobusy 2014-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Polestar rozpoczął budowę fabryki w Chinach
Polestar rozpoczął budowę fabryki w Chinach
Miejscowość Chengdu - to tam powstanie najbardziej przyjazna środowisku fabryka samochodów w Chinach.