mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chiński Civic bogatszy

Chiński Civic bogatszy

Amerykańscy użytkownicy odświeżonej wersji Hondy Civic mogą podziękować swoim chińskim kolegom za to, że w nowej wersji samochodu przeznaczonej na ich rynek zostało wzbogacone wyposażenie standardowe.

Chiński Civic bogatszy

Honda zaczęła niedawno produkcję nowej wersji modelu Civic na rynek chiński.
Główny inżynier modelu, Shinichi Takahashi przyznał się, że gdyby nie przeprowadził wywiadu z chińskimi klientami, wnętrze nowego modelu byłoby bardziej skromne. Zanim jednak je zaprojektowano, ankieterzy przesłuchali potencjalnych klientów azjatyckich jak też i amerykańskich. Rezultaty były zaskakujące.

Dowiedz się więcej o modelu Honda Civic

Testowi zostały poddane rodziny zamieszkujące trzy największe rynki samochodowe: Bejing, Szanghaj oraz Guangzhou. Pytano ich o to co powinno standardowo znajdować się w aucie. W Chinach, gdzie posiadanie samochodu jest traktowane jako okazywanie silnego statusu majątkowego, konsumenci wymagali więcej luksusowych elementów niż było do tej pory w standardzie. Mogły to być rzeczy takie jak lepsze radio z systemem nagłaśniającym, bądź też dodatkowy schowek między siedzeniami na bibeloty.

Zobacz test modelu Honda Civic w mojeauto.pl

Gdy o to samo spytano młodych Amerykanów wyniki były podobne, lecz wymagali oni jeszcze większych przejawów luksusu. Chińscy klienci żądali dodatków w stopniu na tyle umiarkowanym, że pozwalało to na dodanie kilku innych. Dlatego też podczas projektowania nowego wnętrza opierano się głównie na żądaniach Azjatów.

W porównaniu z poprzednią wersją samochodu, nowa deska rozdzielcza została wykonana z elementów wyższej jakości. Zmieniono również podświetlenie deski rozdzielczej na kolor niebieski, na co bezpośredni wpływ miały opinie chińskich klientów.

Czytaj także:

"Oficjalna prezentacja Hondy Civic i City" (2006-02-22)

"Honda Civic bestsellerem?" (2006-02-14)

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Honda Civic
Honda Civic
Cena podstawowa już od: 69 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda Civic Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda Honda Civic

Podobne wiadomości:

Honda Civic Type R – rekordzista już w produkcji

Honda Civic Type R – rekordzista już w...

Aktualności 2017-06-10

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Technika 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.