Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chiński Civic bogatszy

Chiński Civic bogatszy

Amerykańscy użytkownicy odświeżonej wersji Hondy Civic mogą podziękować swoim chińskim kolegom za to, że w nowej wersji samochodu przeznaczonej na ich rynek zostało wzbogacone wyposażenie standardowe.

Chiński Civic bogatszy

Honda zaczęła niedawno produkcję nowej wersji modelu Civic na rynek chiński.
Główny inżynier modelu, Shinichi Takahashi przyznał się, że gdyby nie przeprowadził wywiadu z chińskimi klientami, wnętrze nowego modelu byłoby bardziej skromne. Zanim jednak je zaprojektowano, ankieterzy przesłuchali potencjalnych klientów azjatyckich jak też i amerykańskich. Rezultaty były zaskakujące.

Dowiedz się więcej o modelu Honda Civic

Testowi zostały poddane rodziny zamieszkujące trzy największe rynki samochodowe: Bejing, Szanghaj oraz Guangzhou. Pytano ich o to co powinno standardowo znajdować się w aucie. W Chinach, gdzie posiadanie samochodu jest traktowane jako okazywanie silnego statusu majątkowego, konsumenci wymagali więcej luksusowych elementów niż było do tej pory w standardzie. Mogły to być rzeczy takie jak lepsze radio z systemem nagłaśniającym, bądź też dodatkowy schowek między siedzeniami na bibeloty.

Zobacz test modelu Honda Civic w mojeauto.pl

Gdy o to samo spytano młodych Amerykanów wyniki były podobne, lecz wymagali oni jeszcze większych przejawów luksusu. Chińscy klienci żądali dodatków w stopniu na tyle umiarkowanym, że pozwalało to na dodanie kilku innych. Dlatego też podczas projektowania nowego wnętrza opierano się głównie na żądaniach Azjatów.

W porównaniu z poprzednią wersją samochodu, nowa deska rozdzielcza została wykonana z elementów wyższej jakości. Zmieniono również podświetlenie deski rozdzielczej na kolor niebieski, na co bezpośredni wpływ miały opinie chińskich klientów.

Czytaj także:

"Oficjalna prezentacja Hondy Civic i City" (2006-02-22)

"Honda Civic bestsellerem?" (2006-02-14)

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Honda Civic
Honda Civic
Cena podstawowa już od: 62 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda Civic Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda Honda Civic

Podobne wiadomości:

Honda WR-V - nadchodzi nowy crossover

Honda WR-V - nadchodzi nowy crossover

Aktualności 2016-10-21

Honda NSX – żart i pozdrowienia od Porsche

Honda NSX – żart i pozdrowienia od Porsche

Samochody luksusowe 2016-07-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe?
Jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe?
Sprawne hamulce zawsze są podstawą bezpiecznej jazdy samochodem. Dlatego kierowca szczególną uwagę powinien zwrócić na układ hamulcowy, by utrzymywać go w dobrej kondycji. Gdy przyjdzie moment, w który należy wyminięć jego elementy do warto wiedzieć jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj