mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chiński MG TF na europejskich częściach

Chiński MG TF na europejskich częściach

Chiński koncern Nanjing, który posiada prawa do produkcji modeli eks-brytyjskiej marki MG zrezygnował z montażu części od rodzimych dostawców na rzecz europejskich odpowiedników. Zmiana spowoduje tym samym przerwę w produkcji sportowego modelu MG TF.

Chiński MG TF na europejskich częściach
Decyzja Nanjing Automobile o zmianie poddostawców części ma dwa podłoża. Po pierwsze transport części z Chin do angielskiej fabryki MG w Longbridge gdzie budowane będą dwumiejscowe modele TF trwa zbyt długo – trasa transportu liczy ok. 10 000 km, a dodatkowo wielokrotnie odnotowano przypadki uszkodzeń komponentów. Druga sprawa, to trudności ze spełnieniem przez chińskiego producenta wszystkich norm i patentów obowiązujących w Europie. Tutaj za główną przyczynę nieoficjalnie podaje się właśnie niską jakość części importowanych z Chin.

Na skutek tych powikłań więcej niż pewne jest to, że opóźni się ponowne rozpoczęcie produkcji modelu MG TF. Jak informuje Eleanor de la Haye z brytyjskiego oddziału marki Nanjing, nowy termin został wyznaczony dopiero na początek przyszłego roku.

Zmiana poddostawców części z pewnością wpłynie na dotychczas zakładaną strategię chińskiego producenta. Z jednej strony dzięki zastosowaniu europejskich komponentów firma Nanjing wzbudzi u staro kontynentalnej klienteli większe zaufanie do produktu, z drugiej, ze względu na ich wyższe koszta będzie zmuszona do podniesienia cen detalicznych swoich modeli, aby zachować rentowność produkcji.

Czytaj także:

Znowu ruszyła produkcja w Longbridge 2007-05-30
Tematy w artykule: MG TF

Podobne wiadomości:

MG znów na Wyspach

MG znów na Wyspach

Aktualności 2011-02-21

MG: Bo koncept musi być ciekawy

MG: Bo koncept musi być ciekawy

Premiery 2012-04-24

Komentuj:

~(L)ewy 2007-10-30

myslą ze jak powiedzą ze auta będą wytwarzane z częsci europejskich to w Europie będą się te auta sprzedawac, ale mam nadzieje ze wszelkie proby ich wejścia na rynek będą jeszcze długo torpdeowane u źródła

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.