mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chiński MG TF na europejskich częściach

Chiński MG TF na europejskich częściach

Chiński koncern Nanjing, który posiada prawa do produkcji modeli eks-brytyjskiej marki MG zrezygnował z montażu części od rodzimych dostawców na rzecz europejskich odpowiedników. Zmiana spowoduje tym samym przerwę w produkcji sportowego modelu MG TF.

Chiński MG TF na europejskich częściach
Decyzja Nanjing Automobile o zmianie poddostawców części ma dwa podłoża. Po pierwsze transport części z Chin do angielskiej fabryki MG w Longbridge gdzie budowane będą dwumiejscowe modele TF trwa zbyt długo – trasa transportu liczy ok. 10 000 km, a dodatkowo wielokrotnie odnotowano przypadki uszkodzeń komponentów. Druga sprawa, to trudności ze spełnieniem przez chińskiego producenta wszystkich norm i patentów obowiązujących w Europie. Tutaj za główną przyczynę nieoficjalnie podaje się właśnie niską jakość części importowanych z Chin.

Na skutek tych powikłań więcej niż pewne jest to, że opóźni się ponowne rozpoczęcie produkcji modelu MG TF. Jak informuje Eleanor de la Haye z brytyjskiego oddziału marki Nanjing, nowy termin został wyznaczony dopiero na początek przyszłego roku.

Zmiana poddostawców części z pewnością wpłynie na dotychczas zakładaną strategię chińskiego producenta. Z jednej strony dzięki zastosowaniu europejskich komponentów firma Nanjing wzbudzi u staro kontynentalnej klienteli większe zaufanie do produktu, z drugiej, ze względu na ich wyższe koszta będzie zmuszona do podniesienia cen detalicznych swoich modeli, aby zachować rentowność produkcji.

Czytaj także:

Znowu ruszyła produkcja w Longbridge 2007-05-30
Tematy w artykule: MG TF

Podobne wiadomości:

MG: Bo koncept musi być ciekawy

MG: Bo koncept musi być ciekawy

Premiery 2012-04-24

Znowu ruszyła produkcja w Longbridge

Znowu ruszyła produkcja w Longbridge

Aktualności 2007-05-30

Komentuj:

~(L)ewy 2007-10-30

myslą ze jak powiedzą ze auta będą wytwarzane z częsci europejskich to w Europie będą się te auta sprzedawac, ale mam nadzieje ze wszelkie proby ich wejścia na rynek będą jeszcze długo torpdeowane u źródła

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando