mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chiński Rover 450

Chiński Rover 450

Te zdjęcia udowadniają, że chiński producent samochodów o nazwie SAIC bierze sobie bardzo poważnie plany dotyczące wejścia na rynek europejski z odświeżona gamą samochodów marki Rover.

Chiński Rover 450

Auto jak wiadomo będzie sprzedawane pod marką Roewe z tego względu, że producent nie nabył praw do używania dotychczasowej, gdyż ta znalazła się w rękach Forda. Na dzień dzisiejszy firma montuje i sprzedaje na rynku chińskim modele o nazwach Roewe 750 oraz 250. Jak do tej pory firma nie okazywała zainteresowania dawnym Roverem 45, gdyż był to model technologicznie przestarzały.

Jak udowadniają szpiegowskie zdjęcia, SAIC pracuje nad rozwojem nowego, kompaktowego sedana, który będzie się charakteryzować typowo europejskim designem i zainteresuje potencjalnych klientów z Zachodu. Na razie nie można powiedzieć zbyt wiele na temat jego osiągów. Wiadomo tylko tyle, że w zestawieniu pojawią się jednostki o mocy od 80 do 120 koni mechanicznych. Oficjalna premiera samochodu została zapowiedziana na Szanghajskie Targi Motoryzacyjne w 2008 roku. Istnieje jednak szansa, że auto pojawi się na targowych deskach we Frankfurcie.

Czytaj także:

Chińskie auta w salonach Ssangyonga (2007-04-30)

"Nowe" modele MG schodzą z chińskiej taśmy (2007-03-27)

Chińczycy testują Roewe (2007-02-14)

Rover jako Roewe (2006-10-16)

Tematy w artykule: SAIC Roewe 450

Podobne wiadomości:

MG podobne do Renault zadebiutuje w Szanghaju

MG podobne do Renault zadebiutuje w Szanghaju

Aktualności 2013-04-15

GM i SAIC budują oszczędne silniki

GM i SAIC budują oszczędne silniki

Aktualności 2010-08-20

Komentuj:

~Eberhardt Mock 2007-07-10

Auto nie było najlepsze w europejskim wykonaniu i nie sadze aby Chińczycy coś poprawili w tej materii (raczej odwrotnie)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando