mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chiński alians

Chiński alians

Dwie rywalizujące dotąd firmy pochodzące wprost z dalekich Chin postanowiły obrać trochę inny kurs. Shanghai Automotive Industry Corporation oraz Nanjing Automotive Company mają zamiar wejść w alians.

Chiński alians

Dwie firmy, które wykupiły pozostałości koncernu MG Rover poinformowały, iż zamierzają wejść w spółkę joint venture. Nieoficjalne źródła donoszą jednak o tym, że koncern SAIC wykupi mniejszego Nanjing Automotive, aby na stałe połączyć resztki pozostałe po brytyjskim koncernie i kontrolować je.

Nanjing wykupił prawa do modeli marki MG w 2006 roku, po tym jak firma zbankrutowała, a w kilka tygodni temu został sprzedany pierwszy model MG, który jest następcą ZT. SAIC z kolei wykupił prawa do modeli marki Rover, ale nie do samej nazwy. Rezultatem tego jest samochód o nazwie Roewe 750, który jest po prostu odświeżoną wersją starego Rovera 75.

Pomimo tego, że Nanjing Automotive jest firmą znacznie mniejszą, to posiada dużo lepsze zaplecze produkcyjne. Jego fabryki są w stanie wyprodukować 200 tysięcy egzemplarzy samochodów rocznie. Dzięki takiemu posunięciu większy rywal nie dość, że zapewni sobie silniejszą pozycję na rynku to jeszcze wydatnie zwiększy możliwości produkcyjne.

Czytaj także:

Powstanie chiński gigant motoryzacyjny? (2007-07-31)

Chińskie auta w salonach Ssangyonga (2007-04-30)

Rover jako Roewe (2006-10-16)

Tematy w artykule: SAIC Nanjing

Podobne wiadomości:

Debiut małego auta miejskiego MG

Debiut małego auta miejskiego MG

Premiery 2010-12-21

GM i SAIC budują oszczędne silniki

GM i SAIC budują oszczędne silniki

Aktualności 2010-08-20

Komentuj:

~chińczyk 2007-09-04

stary news

~złosnik 2007-09-04

do europy to nawet sekundy świetlnej nie ma , bo to miara odległości a nie czasu

~koreanczyk 2007-09-04

nic to im nie da, do Europy to jeszce lata swietlne musza uplynąc nim bedą mogli wejsć

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.