mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chiński alians

Chiński alians

Dwie rywalizujące dotąd firmy pochodzące wprost z dalekich Chin postanowiły obrać trochę inny kurs. Shanghai Automotive Industry Corporation oraz Nanjing Automotive Company mają zamiar wejść w alians.

Chiński alians

Dwie firmy, które wykupiły pozostałości koncernu MG Rover poinformowały, iż zamierzają wejść w spółkę joint venture. Nieoficjalne źródła donoszą jednak o tym, że koncern SAIC wykupi mniejszego Nanjing Automotive, aby na stałe połączyć resztki pozostałe po brytyjskim koncernie i kontrolować je.

Nanjing wykupił prawa do modeli marki MG w 2006 roku, po tym jak firma zbankrutowała, a w kilka tygodni temu został sprzedany pierwszy model MG, który jest następcą ZT. SAIC z kolei wykupił prawa do modeli marki Rover, ale nie do samej nazwy. Rezultatem tego jest samochód o nazwie Roewe 750, który jest po prostu odświeżoną wersją starego Rovera 75.

Pomimo tego, że Nanjing Automotive jest firmą znacznie mniejszą, to posiada dużo lepsze zaplecze produkcyjne. Jego fabryki są w stanie wyprodukować 200 tysięcy egzemplarzy samochodów rocznie. Dzięki takiemu posunięciu większy rywal nie dość, że zapewni sobie silniejszą pozycję na rynku to jeszcze wydatnie zwiększy możliwości produkcyjne.

Czytaj także:

Powstanie chiński gigant motoryzacyjny? (2007-07-31)

Chińskie auta w salonach Ssangyonga (2007-04-30)

Rover jako Roewe (2006-10-16)

Tematy w artykule: SAIC Nanjing

Podobne wiadomości:

MG przygotowuje sportowy model

MG przygotowuje sportowy model

Aktualności 2014-05-27

MG podobne do Renault zadebiutuje w Szanghaju

MG podobne do Renault zadebiutuje w Szanghaju

Aktualności 2013-04-15

Komentuj:

~chińczyk 2007-09-04

stary news

~złosnik 2007-09-04

do europy to nawet sekundy świetlnej nie ma , bo to miara odległości a nie czasu

~koreanczyk 2007-09-04

nic to im nie da, do Europy to jeszce lata swietlne musza uplynąc nim bedą mogli wejsć

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech