mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chiński autobus na testach w Warszawie

Chiński autobus na testach w Warszawie

Całkowicie elektryczny autobus wyprodukowany przez chińską markę BYD, model K9 jest testowany przez Miejskie Zakłady Autobusowe na Warszawskich drogach. Testy autobusu potrwają do 18 czerwca.

Chiński autobus na testach w Warszawie
Autobus BYD K9 kursuje na linii 222, która przebiega m.in. przez Trakt Królewski. Elektryczny autobus może osiągnąć zasięg 250 km po pełnym cyklu ładowania co udowodniły testy na ulicach Warszawy. W zależności od stosowanej ładowarki to proces ładowania akumulatorów może trwać tylko 3 godziny.

Firma BYD obliczyła, że koszt prądu potrzebnego na przejechanie 100 km przez autobus elektryczny BYD K9 wynosi 50 zł. Podczas gdy koszt przejechania tego samego dystansu przez autobusy konwencjonalne, które zużywają ponad 40 l/ 100 km wynosi ponad 200 zł. Jeśli założymy, że miejski autobus dziennie pokonuje 150 km to przy spalaniu 41l/100km po 5,2 zł za litr, daje to oszczędność niemal 249 zł dziennie, a więc miesięcznie przy 27 dniach pracy 6.723 zł. BYD chwali się, że rocznie można zaoszczędzić nawet 80 tys. złotych.



Najwięcej elektrycznych autobusów marki BYD jeździ w Chinach, gdzie w samym Shenzhen użytkowanych  jest 200 egzemplarzy. W pierwszym kwartale  tego roku model K9 uzyskał europejską homologację. BYD K9 regularnie kursuje już we Włoszech oraz w Holandii.

Podobne wiadomości:

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Technika 2016-11-08

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ciężarówki i Autobusy 2017-10-26

Komentuj:

~patriot 2013-06-14

oby na testach sie skonczylo

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.