mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chiński biznes wybiera Polskę

Chiński biznes wybiera Polskę

22 kwietnia w Warszawie ponad 70 biznesmenów z Chin spotkało się z Wicepremierem RP, Waldemarem Pawlakiem i wzięło udział w serii indywidualnych rozmów biznesowych.

Chiński biznes wybiera Polskę
Zachęceni akcjami promocyjnymi PAIiIZ na zeszłorocznej Wystawie Światowej EXPO w Szanghaju, Chińscy inwestorzy przyjechali do Polski rozmawiać o konkretach oferty inwestycyjnej naszego kraju. Blisko 70 przedstawicieli reprezentuje największe chińskie spółki m.in. z sektora wydobywczego, energetycznego i motoryzacyjnego. Na czele delegacji stoi szef Chińskiej Agencji ds. Promocji Handlu Międzynarodowego (CCPIT), największej chińskiej organizacji promującej inwestycje zagraniczne w Państwie Środka.Na czele delegacji stoi szef Chińskiej Agencji ds. Promocji Handlu Międzynarodowego (CCPIT), największej chińskiej organizacji promującej inwestycje zagraniczne w Państwie Środka.

Wysokie i dynamiczne chińskie inwestycje na świecie, skłonność do dużych projektów typu greenfield oraz zauważalnie rosnące zainteresowanie inwestycjami w Polsce stawia Chiny na celowniku działań Agencji. W 2010 PAIiIZ gościła w Polsce 24 chińskie misje przyjazdowe, przez pół roku realizowała intensywny program promocji gospodarczo-kulturalnej w Pawilonie Polski na Światowej Wystawie EXPO i nadal rozszerza działania promocyjne na rynku azjatyckim otwierając pierwszy w historii Zagraniczny Oddział PAIiIZ właśnie w Chinach. W tym roku Agencja stawia na misje wyjazdowe. W najbliższych miesiącach polską ofertą inwestycyjną kusić będziemy biznes w Pekinie, Szanghaju, Chongqing, Xiamen i Taipei.

W zeszłym roku PAIiIZ zamknęła 5 projektów chińskich. Projekty te wygenerują inwestycje na poziomie 109 mln EUR i stworzą 290 miejsc pracy. Obecnie. Agencja prowadzi 17 projektów z Chin. Zgodnie z deklaracjami inwestorów spodziewany napływ inwestycji chińskich do Polski w bieżącym roku kształtuje się na poziomie 500 mln EUR.

Podobne wiadomości:

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Volvo wprowadza autonomiczne samochody do Chin

Volvo wprowadza autonomiczne samochody do...

Aktualności 2016-04-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Seat ogłosił konkurs na nową nazwę dla największego SUV-a w gamie. Wpłynęło ponad 10 tys. zgłoszeń, a jury wybrało kilka finałowych propozycji, z których zostanie wyłoniona nazwa modelu.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic