mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chiński biznes wybiera Polskę

Chiński biznes wybiera Polskę

22 kwietnia w Warszawie ponad 70 biznesmenów z Chin spotkało się z Wicepremierem RP, Waldemarem Pawlakiem i wzięło udział w serii indywidualnych rozmów biznesowych.

Chiński biznes wybiera Polskę
Zachęceni akcjami promocyjnymi PAIiIZ na zeszłorocznej Wystawie Światowej EXPO w Szanghaju, Chińscy inwestorzy przyjechali do Polski rozmawiać o konkretach oferty inwestycyjnej naszego kraju. Blisko 70 przedstawicieli reprezentuje największe chińskie spółki m.in. z sektora wydobywczego, energetycznego i motoryzacyjnego. Na czele delegacji stoi szef Chińskiej Agencji ds. Promocji Handlu Międzynarodowego (CCPIT), największej chińskiej organizacji promującej inwestycje zagraniczne w Państwie Środka.Na czele delegacji stoi szef Chińskiej Agencji ds. Promocji Handlu Międzynarodowego (CCPIT), największej chińskiej organizacji promującej inwestycje zagraniczne w Państwie Środka.

Wysokie i dynamiczne chińskie inwestycje na świecie, skłonność do dużych projektów typu greenfield oraz zauważalnie rosnące zainteresowanie inwestycjami w Polsce stawia Chiny na celowniku działań Agencji. W 2010 PAIiIZ gościła w Polsce 24 chińskie misje przyjazdowe, przez pół roku realizowała intensywny program promocji gospodarczo-kulturalnej w Pawilonie Polski na Światowej Wystawie EXPO i nadal rozszerza działania promocyjne na rynku azjatyckim otwierając pierwszy w historii Zagraniczny Oddział PAIiIZ właśnie w Chinach. W tym roku Agencja stawia na misje wyjazdowe. W najbliższych miesiącach polską ofertą inwestycyjną kusić będziemy biznes w Pekinie, Szanghaju, Chongqing, Xiamen i Taipei.

W zeszłym roku PAIiIZ zamknęła 5 projektów chińskich. Projekty te wygenerują inwestycje na poziomie 109 mln EUR i stworzą 290 miejsc pracy. Obecnie. Agencja prowadzi 17 projektów z Chin. Zgodnie z deklaracjami inwestorów spodziewany napływ inwestycji chińskich do Polski w bieżącym roku kształtuje się na poziomie 500 mln EUR.

Podobne wiadomości:

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Targi Los Angeles 2015 - Top  7 premierowych modeli

Targi Los Angeles 2015 - Top 7 premierowych...

Aktualności 2015-11-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?