mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chiński ratunek dla Saaba

Chiński ratunek dla Saaba

Spyker, holenderski właściciel Saaba, ogłosił, że chińska firma Pangda Automobile Trade Co Ltd. zainwestuje w szwedzkiego producenta 155 milionów euro. Taka transakcja uchroni Saaba przed kolejnym widmem zapaści i zabezpieczy finansowo na dość długi okres.

Chiński ratunek dla Saaba
Firma Pangda Automobile zajmuje się głównie dystrybucją samochodów na rynku chińskim. Dzięki ostatniej transakcji, przedsiębiorstwo będzie mogło sprzedawać Saaby poprzez własną sieć dealerską: - Ta umowa wprowadzi nowe życie w Saaba, który, gdyby taka nie została zawarta, mógłby "paść" już za kilka tygodni - komentuje Cao He, analityk z Minzhu Securities. - Jednak taka transakcja jest też niezmiernie korzystna dla drugiej strony, ponieważ ta będzie miała teraz ekskluzywne prawa do sprzedaży samochodów szwedzkiej marki w Chinach, a także szansę na wejście w branżę produkcyjną.

Pangda Automobile zajmuje się dystrybucją samochodów takich marek jak Toyota, Volkswagen, Honda i Subaru, a teraz dodatkowo zaczyna myśleć o produkcji własnych aut. Firma zastanawia się nad współpracą produkcyjną z Subaru, jednak najmniejszy japoński producent wolałby powierzyć budowanie swoich samochodów jednemu z chińskich producentów, jak np. Chery Automobile czy Great Wall Motor.

- W Chinach były duże problemu z dostępnością Saabów po tym jak General Motors sprzedał markę. To dobrze, że firma wróci do salonów - powiedział agencji Reuters 28 letni sprzedawca samochodów w salonie Pangda Automobile w Pekinie.

Chiński dystrybutor samochodów posiada 1.100 salonów samochodowych w całym Państwie Środka.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab Chiny salon samochodowy rynek chiński Spyker

Podobne wiadomości:

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Polestar rozpoczął budowę fabryki w Chinach

Polestar rozpoczął budowę fabryki w Chinach

Aktualności 2017-11-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando