mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chiński rząd pilnuje jakości

Chiński rząd pilnuje jakości

Od przyszłego roku rząd Chin zamierza ograniczyć liczbę producentów samochodów, którzy posiadają pozwolenie na eksport. Tym krokiem państwo zamierza dbać o wizerunek wysyłanych za granicę produktów chińskiej motoryzacji.

Chiński rząd pilnuje jakości

Rząd chce uniknąć sytuacji, kiedy to niekontrolowany eksport może przynieść na kluczowych rynkach surowe kary anty dumpingowe, a następnie załamać eksport chińskich samochodów. Doskonałym przykładem złej polityki może być przemysł motocyklowy, w którym zasada leseferyzmu uczyniła już dużo szkód. Niska jakość niekontrolowanych motocykli, które były przeznaczone na eksport w połączeniu z niskimi cenami spowodowały nałożenie na wielu rynkach kar finansowych, co w konsekwencji zniszczyło reputację produktów 'made in China'.

Eksport chińskich samochodów w przeciągu roku podwoił się do poziomu 170 tysięcy egzemplarzy. Dominującymi produktami były samochody użytkowe, począwszy od ciężarówek, skończywszy na pojazdach typu minivan. Chińskie władze nie określiły jeszcze żadnych konkretów dotyczących kryteriów otrzymania pozwolenia na eksport. Prawdopodobnie samochody będą musiały zaliczyć kilka testów dotyczących bezpieczeństwa i emisji gazów.

Chery Automobile Co., które opracowało już plan eksportu na najbliższe pięć lat nie martwi się nowymi regulacjami. Władze koncernu zapowiadają, że ich samochody bez żadnych problemów będą mogły sprostać stawianym wymaganiom.

Czytaj także:

Chińskie deja vu? (2006-06-14)

Coraz więcej aut z Chin (2006-02-13)

Tematy w artykule: Chery Chiny

Podobne wiadomości:

Chery wprowadza markę Exeed do Europy

Chery wprowadza markę Exeed do Europy

Aktualności 2017-09-18

Chery planuje ekspansję w Europie

Chery planuje ekspansję w Europie

Aktualności 2017-08-17

Komentuj:

~moto_fan 2006-07-13

myślę że wcześniej czy później i tak będziemy skazani na samochody produkowane w Chinach. Hondy Jazz i Priusy już tam klepią, nie mówiąć o szeregu europejskich producentów. Kto tam nie produkuje i nie sprzedaje ten ma problemy. Zgadzam się że Indie też są konkurencją... Jeśli "chińska myśl techniczna" przejdzie testy EuroNCAP i będzie miala czystsze silniki, to już nie będzie barier... tym bardziej żę QQ będzie produkowany na Żeraniu :) Generalnie firma Chery robi największe postępy, no i ma włoskich designerów... generalnie polskie serwisy nie istnieją w tej dziedzinie!Pzdr

~znawca 2006-07-13

i tak już niedługo Indie przejmą część fabryk, bo są... jeszcze tańsi!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.