mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chińskie C4 na piątkę

Chińskie C4 na piątkę

Citroen C-Triomphe, produkowany i sprzedawany w Chinach, zdobył 5 gwiazdek w testach zderzeniowych chińskiej organizacji C-NCAP.

Chińskie C4 na piątkę

Dzięki łącznej ocenie 47,4 punktu, na 51 możliwych, jest obecnie najbezpieczniejszym spośród przebadanych modeli w kategorii samochodów klasy średniej wyższej oferowanych na chińskim rynku.

Konstrukcja nadwozia C-Triomphe została w dużej części przejęta z Citroena C4, który jest produkowany na tej samej platformie i który również uzyskał 5 gwiazdek w europejskich testach Euro NCAP. C-Triomphe wyróżnił się również w testach zderzeń bocznych, w których uzyskał maksymalną ocenę.

Citroen C-Triomphe jest wyposażony w przednią strefę kontrolowanego zgniotu, która zapewnia optymalne pochłonięcie energii podczas zderzenia czołowego. W przedniej części auta znajdują się również dwa moduły pochłaniające energię w celu ograniczenia obrażeń dolnych kończyn pieszego w przypadku potrącenia.

Samochód posiada sześć poduszek powietrznych, w tym poduszkę kierowcy, której kształt został zoptymalizowany dzięki nieruchomej środkowej części kierownicy i gwarantuje optymalne zabezpieczenie klatki piersiowej kierowcy. Bezpieczeństwo czynne tego modelu obejmuje m.in. układ stabilizacji toru jazdy ESC, rzadko oferowany w samochodach na rynku chińskim.

Od momentu wprowadzenia na rynek w maju 2006 sprzedano ponad 40 tys. egzemplarzy C-Triomphe. Podobny sukces odniosła trójbryłowa wersja C4, wprowadzona do sprzedaży w Argentynie i Brazylii odpowiednio w lipcu i wrześniu br., której ponad 3 tys. sztuk dostarczono już klientom.

Czytaj także:
Citroen C-Triomphe: Chiński sedan (2006-02-21)

Zobacz szczegółowe wyniki testów zderzeniowych Citroena C4

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Citroen C4
Citroen C4
Cena podstawowa już od: 59 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Citroen C4 Wszystko o Citroen
Tematy w artykule: Citroen Citroen C4

Podobne wiadomości:

Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross

Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross

Aktualności 2017-08-05

DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów

DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów

Aktualności 2017-05-30

Komentuj:

~mack 2008-05-06

bzdury !!! zobaczycie co chińczycy produkują już niebawem.Pracuję w Chinach i wiem jakie cacka produkują! To tylko polscy importerzy kupują taki "szajs" O Japonii też były takie opinie. I co teraz sądzicie o japońskich autach? Pozdrawiam Was .

~krejzi 2007-11-11

półtora najwyżej

~lejkos 2007-11-08

no wlasnie, ciekawe ile by dostal w europejskich testach...? dwie, góra trzy..

~pz 2007-11-07

Organzacja c-ncap różni się od euro-ncap tak jak panasonic od panasonixa sprzedawanego z łóżka na stadionie X - lecia

~pekinczyk 2007-11-07

tyle ze Chinczycy nie stosuja tych samych standardow podczas testow NCAP co podczas europejskich badan...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.