mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chińskie C4 na piątkę

Chińskie C4 na piątkę

Citroen C-Triomphe, produkowany i sprzedawany w Chinach, zdobył 5 gwiazdek w testach zderzeniowych chińskiej organizacji C-NCAP.

Chińskie C4 na piątkę

Dzięki łącznej ocenie 47,4 punktu, na 51 możliwych, jest obecnie najbezpieczniejszym spośród przebadanych modeli w kategorii samochodów klasy średniej wyższej oferowanych na chińskim rynku.

Konstrukcja nadwozia C-Triomphe została w dużej części przejęta z Citroena C4, który jest produkowany na tej samej platformie i który również uzyskał 5 gwiazdek w europejskich testach Euro NCAP. C-Triomphe wyróżnił się również w testach zderzeń bocznych, w których uzyskał maksymalną ocenę.

Citroen C-Triomphe jest wyposażony w przednią strefę kontrolowanego zgniotu, która zapewnia optymalne pochłonięcie energii podczas zderzenia czołowego. W przedniej części auta znajdują się również dwa moduły pochłaniające energię w celu ograniczenia obrażeń dolnych kończyn pieszego w przypadku potrącenia.

Samochód posiada sześć poduszek powietrznych, w tym poduszkę kierowcy, której kształt został zoptymalizowany dzięki nieruchomej środkowej części kierownicy i gwarantuje optymalne zabezpieczenie klatki piersiowej kierowcy. Bezpieczeństwo czynne tego modelu obejmuje m.in. układ stabilizacji toru jazdy ESC, rzadko oferowany w samochodach na rynku chińskim.

Od momentu wprowadzenia na rynek w maju 2006 sprzedano ponad 40 tys. egzemplarzy C-Triomphe. Podobny sukces odniosła trójbryłowa wersja C4, wprowadzona do sprzedaży w Argentynie i Brazylii odpowiednio w lipcu i wrześniu br., której ponad 3 tys. sztuk dostarczono już klientom.

Czytaj także:
Citroen C-Triomphe: Chiński sedan (2006-02-21)

Zobacz szczegółowe wyniki testów zderzeniowych Citroena C4

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Citroen C4
Citroen C4
Cena podstawowa już od: 59 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Citroen C4 Wszystko o Citroen
Tematy w artykule: Citroen Citroen C4

Podobne wiadomości:

Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross

Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross

Aktualności 2017-08-05

Citroen C-Aircross Concept: zapowiedź nowego crossovera

Citroen C-Aircross Concept: zapowiedź nowego...

Premiery 2017-02-07

Komentuj:

~mack 2008-05-06

bzdury !!! zobaczycie co chińczycy produkują już niebawem.Pracuję w Chinach i wiem jakie cacka produkują! To tylko polscy importerzy kupują taki "szajs" O Japonii też były takie opinie. I co teraz sądzicie o japońskich autach? Pozdrawiam Was .

~krejzi 2007-11-11

półtora najwyżej

~lejkos 2007-11-08

no wlasnie, ciekawe ile by dostal w europejskich testach...? dwie, góra trzy..

~pz 2007-11-07

Organzacja c-ncap różni się od euro-ncap tak jak panasonic od panasonixa sprzedawanego z łóżka na stadionie X - lecia

~pekinczyk 2007-11-07

tyle ze Chinczycy nie stosuja tych samych standardow podczas testow NCAP co podczas europejskich badan...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.