mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chińskie Chryslery

Chińskie Chryslery

Rada nadzorcza koncernu DaimlerChrysler wyraziła zgodę na zawarcie bliższego partnerstwa pomiędzy Chryslerem a chińskim producentem aut Chery Automobile.

Chińskie Chryslery

Według wstępnych założeń, samochody wytworzone przez chińską firmę będą sprzedawane głównie na rynku amerykańskim oraz w Europie Zachodniej pod marką Chrysler lub być może także Dodge. Obecnie losy dalszej współpracy zależą od zgody rządu Chin. Ostateczne decyzje powinny zapaść najpóźniej do końca marca.
 
Alians z Chery, spowodowałby, że Chrysler w końcu w swojej ofercie miałby małe auta. A bez nich ekspansja poza USA, przede wszystkim na Starym Kontynencie, wydaje się niemożliwa. Również nie wchodzi w grę produkcja małych aut we własnym zakresie. Taka inwestycja pochłonęłaby bardzo duże pieniądze i na ewentualne zyski trzeba by bardzo długo czekać. A jak wiadomo, borykający się z kłopotami finansowymi, Chrysler nie ma zbyt dużo czasu. Najmniejszym zaprezentowanym dotychczas autem był koncepcyjny Dodge Hornet, pokazany przed rokiem na targach w Genewie.
 
Czytaj także:

Chińskie Chery "made in Poland"? (2007-01-24)
 
DaimlerChrysler poszukuje kooperanta (2006-09-20)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Chrysler
Tematy w artykule: Chrysler

Podobne wiadomości:

Chrysler Pacifica - nowa generacja na targach w Detroit

Chrysler Pacifica - nowa generacja na targach...

Premiery 2016-01-11

Poduszki powietrzne w tych autach mogą zranić

Poduszki powietrzne w tych autach mogą zranić

Aktualności 2015-07-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja jest kolejnym państwem na mapie, które zamierza naliczać punkty karne kierowcom z innych państw. W przypadku przekroczenia dozwolonego limitu trzeba się będzie liczyć z konsekwencjami.