mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chińskie Chryslery

Chińskie Chryslery

Rada nadzorcza koncernu DaimlerChrysler wyraziła zgodę na zawarcie bliższego partnerstwa pomiędzy Chryslerem a chińskim producentem aut Chery Automobile.

Chińskie Chryslery

Według wstępnych założeń, samochody wytworzone przez chińską firmę będą sprzedawane głównie na rynku amerykańskim oraz w Europie Zachodniej pod marką Chrysler lub być może także Dodge. Obecnie losy dalszej współpracy zależą od zgody rządu Chin. Ostateczne decyzje powinny zapaść najpóźniej do końca marca.
 
Alians z Chery, spowodowałby, że Chrysler w końcu w swojej ofercie miałby małe auta. A bez nich ekspansja poza USA, przede wszystkim na Starym Kontynencie, wydaje się niemożliwa. Również nie wchodzi w grę produkcja małych aut we własnym zakresie. Taka inwestycja pochłonęłaby bardzo duże pieniądze i na ewentualne zyski trzeba by bardzo długo czekać. A jak wiadomo, borykający się z kłopotami finansowymi, Chrysler nie ma zbyt dużo czasu. Najmniejszym zaprezentowanym dotychczas autem był koncepcyjny Dodge Hornet, pokazany przed rokiem na targach w Genewie.
 
Czytaj także:

Chińskie Chery "made in Poland"? (2007-01-24)
 
DaimlerChrysler poszukuje kooperanta (2006-09-20)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Chrysler
Tematy w artykule: Chrysler

Podobne wiadomości:

Czy Fiat połączy się z Peugeotem i Citroenem?

Czy Fiat połączy się z Peugeotem i Citroenem?

Aktualności 2015-06-12

Chrysler Pacifica - nowa generacja na targach w Detroit

Chrysler Pacifica - nowa generacja na targach...

Premiery 2016-01-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?