mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chińskie Volvo?

Chińskie Volvo?

Choć przedstawiciele Forda wciąż zaprzeczają tym pogłoskom, jednak co jakiś czas w mediach pojawia się informacja o kolejnych pretendentach do nabycia Volvo. Podobno dość zaawansowane rozmowy prowadzone są z chińskim Shanghai Automotive Industry Corp.

Chińskie Volvo?
Informacje takie podał ostatnio, powołując się na źródło z koncernu Ford, dziennik Dagens Industri. Jednocześnie wymienia, iż wśród zainteresowanych znajdują się m.in. także inwestorzy z Rosji, a wstępne rozmowy prowadzone były także z BMW oraz Mazdą.

Przejęte przez Forda w 1999 roku za kwotę 50 mld koron szwedzkich Volvo Cars cały czas boryka się jednak z trudnościami finansowymi. Wprawdzie ostatnie lata na rynku europejskim są okresem wzrostu sprzedaży, w gamie pojawiły się nowe modele, a obecne wcześniej zostały odświeżone, to jednak łączny wynik finansowy jest ujemny. Tylko w pierwszym kwartale tego roku Volvo zanotowało stratę w wysokości 151 mln dolarów. Przyczyn jest kilka, m.in. słaba, poniżej oczekiwań sprzedaż na rynku amerykańskim. Wiadomo już, że zakładany na 2010 rok cel sprzedażowy w wysokości 200 tys. aut nie zostanie raczej osiągnięty. Pod dużym znakiem zapytania stoi też utrzymanie obecnej sprzedaży na poziomie niecałych 90 tys. sztuk.

Mimo to, w oficjalnych wypowiedziach rzecznik Forda wciąż powtarza, że Volvo nie jest na sprzedaż, że obecnie głównym celem jest poprawa wyników finansowych szwedzkiej marki. W tym celu m.in. została ogłoszona w dniu wczorajszym redukcja aż 2 tys. etatów. Pracę straci 600 osób pracujących bezpośrednio przy produkcji oraz 1400 pracowników biurowych. Pozwoli to firmie zaoszczędzić ok. 4 mld koron szwedzkich (662 mln USD).
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo

Podobne wiadomości:

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Aktualności 2017-02-28

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-26

Komentuj:

~KOs 2008-07-04

Wątpię w to żeby to doszło do skutku volvo nie pozwoli sobie na spadek jakości. I volvo nadal będzie robione z najwyższej klasy materiałów.

~F1 2008-07-03

SKORO CZESCI DO MERCOW SA TEZ CHINSKIE TO DLACZEGO NIE VOLVO?NIEDLUGO NAS ZADEPCZA

~ghj 2008-07-01

Nie no volvo nie będzie chińskie nie ma innej możliwości. Mi te się podoba 70 ale xc 70 to jest moje marzenie. Lekko podwyższane w sam raz na polskie drogi.

~krk 2008-06-27

:) ... noga motyla.... a tak bardzo podoba mi sie stylistyka tej marki. Moim marzonkiem jest model V70. Stylistyka wnetrza i proporcje kombi niemal perfekcyjne :) Ten samochód i tak juz jest bardzo drogi a co jesli nie osiagaja dobrej sprzedarzy, bedzie drozec jeszcze bardziej? :(

~Pawel_T 2008-06-27

Panie redaktorze co to za stwierdznie: "nie zostanie raczej napewno osiągnięty" - czy to po polsku??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.