mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chińskie auta już wkrótce

Chińskie auta już wkrótce

Mimo iż nie wiadomo, jak chińskie samochody zostaną przyjęte w Europie, już teraz są obiektem dużego zainteresowania ze strony firm, które chcą zająć się ich importem.

Podczas wystawy motoryzacyjnej Shanghai Auto Show większość dużych firm, które zajmują się sprowadzaniem samochodów spoza Europy, głównie ze Stanów Zjednoczonych, wysłała swoich przedstawicieli. Ich obiektem zainteresowania jest nowy model Chery QQ. Wg Todora Saslekova, bułgarskiego biznesmena głównym problemem będzie fakt, iż chińskie auta będą całkowitą nowością na rynku europejskim. A ponieważ Europejczycy nie są przyzwyczajeni do chińskich samochodów, więc takie przedsięwzięcie może okazać się bardzo ryzykowne.

Samochody marki Chery będą wytwarzane w fabrykach w Iranie i Malezji, skąd będą wysyłane na eksport do krajów Europy Wschodniej, Środkowego Wschodu czy Ameryki Łacińskiej. Pierwsze egzemplarze powinny trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Natomiast eksport do Europy Zachodniej oraz USA powinien rozpocząć się już w 2007 r.

Jedynym problemem w przypadku modelu Chery QQ jest bardzo duże podobieństwo do modelu Chevrolet Matiz/Spark. Dodatkowo, nazwa Chery jest zbliżona do Chevy, jak potocznie w Ameryce nazywane są auta tej marki. Bardzo możliwe, że sprawa ta znajdzie swoje zakończenie w sądzie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.