mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chińskie auta niebawem w Polsce

Chińskie auta niebawem w Polsce

Zapowiadana przez chińskie koncerny samochodowe, inwazja azjatyckich aut na rynki europejskie rozpoczyna się. Pierwsze egzemplarze chińskich pojazdów pojawią się w Niemczech jeszcze w tym roku. Niewykluczone, że kolejnym rynkiem zbytu będzie Polska.

Chińskie auta niebawem w Polsce
Chiński producent Brilliance podpisał niedawno umowę z niemiecką firmą HSO zajmującą się importem samochodów. Na mocy tego kontraktu jeszcze w tym roku do portów morskich w Niemczech przypłynie z Chin dostawa 3000 pojazdów. Część z pojazdów pozostanie w Niemczech, a część trafi na rynek w Polsce i do krajów Beneluksu.

Jak na razie niewiadomo jeszcze, które salony dealerskie miałyby zająć się sprzedażą chińskich aut i jakie konkretnie modele będą oferowane w Europie. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że pierwszym chińskim samochodem producenta Brilliance, który ma podbić Europę, będzie limuzyna klasy średniej o nazwie Zhonghua.

Także chiński Landwind planuje uruchomienie sprzedaży w Europie swojego nowego modelu z segmentu MPV. Auto o nazwie "Fashion" u dealerów pojawi się w listopadzie bieżącego roku.

Zobacz TEST mojeauto.pl terenowego modelu Landwind

Czytaj także:

Landwind Van już w listopadzie 2006-09-22

Powtórka z Landwinda? 2006-08-10

Chińska "moto-fala" zwalnia (2006-04-19)

Komentuj:

~EXPERT 2006-10-05

Wszystkie Chińskie samochody w testach NACP otrzymały 0 gwiazdek warto się dowiedzieć prawdy przed kupnem tych samochodów

~Henan 2006-10-05

Nareszcie nadjeżdza autentyczna konkurencja.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.