mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chińskie auta niebawem w Polsce

Chińskie auta niebawem w Polsce

Zapowiadana przez chińskie koncerny samochodowe, inwazja azjatyckich aut na rynki europejskie rozpoczyna się. Pierwsze egzemplarze chińskich pojazdów pojawią się w Niemczech jeszcze w tym roku. Niewykluczone, że kolejnym rynkiem zbytu będzie Polska.

Chińskie auta niebawem w Polsce
Chiński producent Brilliance podpisał niedawno umowę z niemiecką firmą HSO zajmującą się importem samochodów. Na mocy tego kontraktu jeszcze w tym roku do portów morskich w Niemczech przypłynie z Chin dostawa 3000 pojazdów. Część z pojazdów pozostanie w Niemczech, a część trafi na rynek w Polsce i do krajów Beneluksu.

Jak na razie niewiadomo jeszcze, które salony dealerskie miałyby zająć się sprzedażą chińskich aut i jakie konkretnie modele będą oferowane w Europie. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że pierwszym chińskim samochodem producenta Brilliance, który ma podbić Europę, będzie limuzyna klasy średniej o nazwie Zhonghua.

Także chiński Landwind planuje uruchomienie sprzedaży w Europie swojego nowego modelu z segmentu MPV. Auto o nazwie "Fashion" u dealerów pojawi się w listopadzie bieżącego roku.

Zobacz TEST mojeauto.pl terenowego modelu Landwind

Czytaj także:

Landwind Van już w listopadzie 2006-09-22

Powtórka z Landwinda? 2006-08-10

Chińska "moto-fala" zwalnia (2006-04-19)

Komentuj:

~EXPERT 2006-10-05

Wszystkie Chińskie samochody w testach NACP otrzymały 0 gwiazdek warto się dowiedzieć prawdy przed kupnem tych samochodów

~Henan 2006-10-05

Nareszcie nadjeżdza autentyczna konkurencja.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.