mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chińskie auta w salonach Ssangyonga

Chińskie auta w salonach Ssangyonga

Już w przyszłym roku, a nie jak pierwotnie zakładano dwa lata później, w sprzedaży na europejskim rynku być może pojawią się pierwsze samochody chińskiej firmy Shanghai Automotive Industry Corp. (SAIC).

Chińskie auta w salonach Ssangyonga

Na początek w ofercie pojawi się następca modelu Rover 75, do którego Chińczycy posiadają prawa handlowe, a który będzie sprzedawany pod marką Roewe. Auto to zostanie zaprezentowane już we wrześniu na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie, wraz z innymi dwoma modelami.

Wcześniejsze wejście na Stary Kontynent największego chińskiego producenta samochodowego będzie możliwe dzięki wykorzystaniu sieci handlowej marki Ssangyong. Jak wiadomo SAIC jest jednym z udziałowców koreańskiej firmy. We wstępnej fazie auta produkowane w Chinach będą oferowane w Europie z logo koreańskiej marki na masce. Jeśli auta dobrze się przyjmą, być może władze chińskiego koncernu zdecydują o rozpoczęciu sprzedaży aut pod inną marką.

Jeszcze w tym roku pierwsi dealerzy aut marki Ssangyong mają podpisać stosowne umowy o sprzedaży chińskich samochodów. Niewykluczone, iż na tej liście znajdą się także polscy dealerzy koreańskiej marki.

Nieco inną strategię wejścia na europejski rynek szykuje Chery Automobile, czwarty co do wielkości producent motoryzacyjny za Wielkim Murem. Pomocną dłonią ma w tym przypadku służyć turecki koncern motoryzacyjny Mermerler Automotive. Pierwsze auta w Europie powinny pojawić się w ciągu trzech lat, a wkróce potem ma powstać zakład montażowy chińskiej firmy w Turcji. Jeszcze w tym roku Chińczycy liczą na sprzedaż w wysokości 5-10 tys. swoich aut na rynku tureckim.

Czytaj także:
Chińczycy testują Roewe (2007-02-14)

Rover jako Roewe (2006-10-16)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.