mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chińskie auta we Frankfurcie

Chińskie auta we Frankfurcie

Trzej chińscy producenci motoryzacyjni zaprezentują po raz pierwszy na wystawie samochodowej we Frankfurcie swoje modele.

Chińskie auta we Frankfurcie

Landwind Europe zaprezentuje bazujący na Oplu Frontera model typu SUV. Auto to trafiło już w ubiegłym miesiącu do sprzedaży na rynku holenderskim. Po targach frankfurckich zadebiutuje w Niemczech i stopniowo na kolejnych rynkach europejskich. Firma Jiangling Motors Corp., w której część udziałów posiada Ford, zapowiada już na przyszły rok kolejny model. Będzie to minivan CV9, który jednak nie zostanie jeszcze pokazany we Frankfurcie.

Drugim chińskim producentem obecnym na targach będzie firma Geely Motors, która pokaże aż pięć swoich modeli: mały sedan Free Cruiser, dwa średniej klasy sedany FC i M303H, kompaktowego Haoqing oraz sportowe auto CD (China Dragon).

Ostatnią chińską marką będzie Zhonghua, która produkowana jest przez partnera BMW, firmę Brilliance Jinbei Automobile Co.

Obecnie w Europie dostępny jest jedynie Landwind, jednak firma Geely Motors już planuje rozpoczęcie sprzedaży na rynku portugalskim i hiszpańskim w wyniku współpracy z firmą Sociedade Hispanica de Automoveis (SHA). Chińczycy szukają także partnerów w innych krajach Starego Kontynentu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.