mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chińskie auta z Polski

Chińskie auta z Polski

Być może w Lublinie będą produkowane dwa samochody terenowe informuje Dziennik Wschodni. Obok Honkera już niebawem montowany ma być chiński Deer, łudząco przypominający Nissana Navarrę. Auto jest obecnie w Lublinie szykowane do homologacji.

Chińskie auta z Polski

Jak wszytko pójdzie dobrze, to samochód uzyska polskie papiery już w marcu. Nowe auto na polski rynek chce wprowadzić warszawski Polmot Holding, firma od lat działająca na polskim rynku. Zlecenie przygotowania do homologacji tego samochodu otrzymał dawny OBR Intrallu. "Nic na razie na ten temat nie mogę mówić, bo sprawa jest w bardzo wstępnej fazie" - mówi Jan Wielgus, szef dawnego OBR.

Nieoficjalnie udało się ustalić, że Polmot jest zainteresowany uzyskaniem homologacji na auto Deer, typy pick-up chińskej firmy Great Wall Cars. Jest to pojazd uderzająco podobny do południowoamerykańskiej wersji Nissana Navarry. Samochód jednak ma być spolszczony i przygotowany do krajowych wymogów technicznych. Pod maską pojawi się prawdopodobnie wysokoprężny silnik Iveco o pojemności 3,5 litra. Inne elementy będą pochodzić od polskich producentów podzespołów.

Jeżeli homologacja przebiegnie pomyślnie, to Polmot Holding być może podejmie decyzję o montażu tych pojazdów nas. W dalszym ciągu przy Mełgiewskiej trwa produkcja terenowego honkera. Obecnie przy montażu tych pojazdów pracuje 20 osób.

Więcej w Dzienniku Wschodnim >>> czytaj


Podobne wiadomości:

Tania marka Volkswagena w 2018 roku

Tania marka Volkswagena w 2018 roku

Aktualności 2015-07-02

Sukces Skody w Chinach

Sukces Skody w Chinach

Aktualności 2015-08-13

Komentuj:

~Casandra 2008-02-07

Czy ja dobrze slyszalam? 20 osob sklada Honkera. Co to za fabryka, jakas chaupnicza robota?

~zygix 2008-02-07

jestem za,kopia i tak nie odniesie sukcesu ale wiara bedzie miec prace przy montazu

~chińczyk 2008-02-04

Great Wall Motor a nie Great Wall Cars. Ten ostatni to importer z Radomia

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.