mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chińskie auta z Polski

Chińskie auta z Polski

Być może w Lublinie będą produkowane dwa samochody terenowe informuje Dziennik Wschodni. Obok Honkera już niebawem montowany ma być chiński Deer, łudząco przypominający Nissana Navarrę. Auto jest obecnie w Lublinie szykowane do homologacji.

Chińskie auta z Polski

Jak wszytko pójdzie dobrze, to samochód uzyska polskie papiery już w marcu. Nowe auto na polski rynek chce wprowadzić warszawski Polmot Holding, firma od lat działająca na polskim rynku. Zlecenie przygotowania do homologacji tego samochodu otrzymał dawny OBR Intrallu. "Nic na razie na ten temat nie mogę mówić, bo sprawa jest w bardzo wstępnej fazie" - mówi Jan Wielgus, szef dawnego OBR.

Nieoficjalnie udało się ustalić, że Polmot jest zainteresowany uzyskaniem homologacji na auto Deer, typy pick-up chińskej firmy Great Wall Cars. Jest to pojazd uderzająco podobny do południowoamerykańskiej wersji Nissana Navarry. Samochód jednak ma być spolszczony i przygotowany do krajowych wymogów technicznych. Pod maską pojawi się prawdopodobnie wysokoprężny silnik Iveco o pojemności 3,5 litra. Inne elementy będą pochodzić od polskich producentów podzespołów.

Jeżeli homologacja przebiegnie pomyślnie, to Polmot Holding być może podejmie decyzję o montażu tych pojazdów nas. W dalszym ciągu przy Mełgiewskiej trwa produkcja terenowego honkera. Obecnie przy montażu tych pojazdów pracuje 20 osób.

Więcej w Dzienniku Wschodnim >>> czytaj


Podobne wiadomości:

Dwie nowe fabryki Hyundaia

Dwie nowe fabryki Hyundaia

Aktualności 2014-12-30

Sukces Skody w Chinach

Sukces Skody w Chinach

Aktualności 2015-08-13

Komentuj:

~Casandra 2008-02-07

Czy ja dobrze slyszalam? 20 osob sklada Honkera. Co to za fabryka, jakas chaupnicza robota?

~zygix 2008-02-07

jestem za,kopia i tak nie odniesie sukcesu ale wiara bedzie miec prace przy montazu

~chińczyk 2008-02-04

Great Wall Motor a nie Great Wall Cars. Ten ostatni to importer z Radomia

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Już niebawem katowicki oddział GDDKiA ogłosi ponowny przetarg na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej trasy S1 do lotniska Katowice. Pierwszy przetarg trwał dwa lata i został kilka dni temu unieważniony.