mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chińskie deja vu?

Chińskie deja vu?

Chińscy producenci samochodów próbują na siłę przypodobać się europejskiej klienteli. Wiele razy w ich stronę wysyłane były słowa ostrej krytyki, gdyż samochody, które projektują są łudząco podobne do modeli europejskich marek.

Chińskie deja vu?

Oglądając przedstawiony ostatnio model Chery V5, wrażenia pozostają takie same, że gdzieś już to widzieliśmy. Z przodu profilowana maska oraz grill w kształcie trapezu przywołują jednoznaczne skojarzenie z Audi A4. Spoglądając dalej widzimy, że reflektory wyglądają jakby zostały przed chwilą wyjęte z niemieckiego samochodu. Wewnątrz samochodu sprawa ma się bardzo podobnie. Tym razem jednak centralna konsola jest łudząco podobna do nowego Hyundaia Santa Fe.

Samochód Chery V5 został ostatnio zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Hangzhou, lecz po raz pierwszy pojawił się on już w 2004 roku w Beijingu. Będzie on produkowany przy wsparciu technicznym ze strony Lotusa. Siedmioosobowy pojazd będzie napędzany silnikiem o pojemności 2,4 litra, pozwalającym dostarczyć mocy rzędu 127 koni mechanicznych. Jego moment obrotowy to 198Nm przy 3000 obr./min.

Samochód ten zadebiutuje na chińskim rynku już pod koniec tego miesiąca. W podstawowym wyposażeniu znajdą się takie elementy jak ABS z EBD, nawigacja GPS oraz odtwarzacz DVD. Wielkość samochodu ma być porównywalna z modelem Ford S-MAX, więc dzięki swym gabarytom będzie posiadał dużą funkcjonalność.

Czytaj także:

Chery dla Chryslera (2006-05-05)

Jinjue: Globalny składak (2006-02-24)

Tematy w artykule: Chery V5

Komentuj:

~juras 2006-06-22

ciekawe czy ten samojezd ( bo to nie samochód) będzie tak jak inne chńskie podróby, sprawny do pierwszej awarii, a potem tylko na złom, albo do przetwórni plastiku

~jareh 2006-06-14

redaktory! nie piszcie "w beijingu", bo to głupio brzmi, tylko w Pekinie - bo to brzmi znacznie lepiej

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.