mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chińskie hybrydy

Chińskie hybrydy

Motoryzacja w Państwie Środka to jeden z najprężniej rozwijających się sektorów chińskiej gospodarki. Na potęgę rozkwitła produkcja samochodów, a producenci zaczynają wkraczać na rynek alternatywnych źródeł napędu. Tak jak Chery Automobile, które zapowiedziało wprowadzenie do sprzedaży do połowy 2010 roku pierwszych w pełni seryjnych, hybrydowych modeli.

Chińskie hybrydy
Chery należy do największych producentów samochodowych w Chinach. Przy okazji trwających targów samochodowych w Szanghaju, marka przedstawiła swoje plany wdrożenia nowych technologii w dziedzinie napędu. I tak, zgodnie z zapowiedziami do połowy 2010 roku na chińskim rynku mają pojawić się pierwsze modele wyposażone w napęd hybrydowy, miksturę złożoną z silnika benzynowego i elektrycznego. W najbliższych latach Chińczycy planują ekspansję w tym kierunku.

„Według założeń Chery Automobile blisko 50% produkowanych modeli w późniejszym czasie ma być wyposażonych w napęd hybrydowy” – powiedział na konferencji Liu Zhijia, jedna z głównych twarzy koncernu. „Pracujemy także nad innymi alternatywnymi źródłami napędu” – dodał.

Chodzi między innymi o skonstruowanie samochodów opartych w pełni na zasilaniu elektrycznym oraz modeli wykorzystujących do napędu pochodne związki alkoholu. W 2015 roku chiński koncern zamierza przedstawić swoje pierwsze osiągnięcia w dziedzinie ogniw paliwowych.

Podobne wiadomości:

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Volvo wprowadza autonomiczne samochody do Chin

Volvo wprowadza autonomiczne samochody do...

Aktualności 2016-04-08

Komentuj:

~ktoś 2007-11-21

SUPER HYBRYDA :)) "NOWIUTKI" MERC KONSTRUKCJA OPARTA NA 123. 2 I PÓŁ TONY, 0.8 OD DEAWOO I SILNCZEK ELEKTRYCZNY OD MIKSERA. NO I RDZA GRATIS;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rolls Royce Phantom VIII – nowy wymiar luksusu
Rolls Royce Phantom VIII – nowy wymiar luksusu
Najbardziej luksusowy samochód świata powraca w nowej odsłonie. Czekaliśmy na niego aż 14 lat.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic