mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chińskie hybrydy

Chińskie hybrydy

Motoryzacja w Państwie Środka to jeden z najprężniej rozwijających się sektorów chińskiej gospodarki. Na potęgę rozkwitła produkcja samochodów, a producenci zaczynają wkraczać na rynek alternatywnych źródeł napędu. Tak jak Chery Automobile, które zapowiedziało wprowadzenie do sprzedaży do połowy 2010 roku pierwszych w pełni seryjnych, hybrydowych modeli.

Chińskie hybrydy
Chery należy do największych producentów samochodowych w Chinach. Przy okazji trwających targów samochodowych w Szanghaju, marka przedstawiła swoje plany wdrożenia nowych technologii w dziedzinie napędu. I tak, zgodnie z zapowiedziami do połowy 2010 roku na chińskim rynku mają pojawić się pierwsze modele wyposażone w napęd hybrydowy, miksturę złożoną z silnika benzynowego i elektrycznego. W najbliższych latach Chińczycy planują ekspansję w tym kierunku.

„Według założeń Chery Automobile blisko 50% produkowanych modeli w późniejszym czasie ma być wyposażonych w napęd hybrydowy” – powiedział na konferencji Liu Zhijia, jedna z głównych twarzy koncernu. „Pracujemy także nad innymi alternatywnymi źródłami napędu” – dodał.

Chodzi między innymi o skonstruowanie samochodów opartych w pełni na zasilaniu elektrycznym oraz modeli wykorzystujących do napędu pochodne związki alkoholu. W 2015 roku chiński koncern zamierza przedstawić swoje pierwsze osiągnięcia w dziedzinie ogniw paliwowych.

Podobne wiadomości:

Sukces Skody w Chinach

Sukces Skody w Chinach

Aktualności 2015-08-13

Polestar rozpoczął budowę fabryki w Chinach

Polestar rozpoczął budowę fabryki w Chinach

Aktualności 2017-11-21

Komentuj:

~ktoś 2007-11-21

SUPER HYBRYDA :)) "NOWIUTKI" MERC KONSTRUKCJA OPARTA NA 123. 2 I PÓŁ TONY, 0.8 OD DEAWOO I SILNCZEK ELEKTRYCZNY OD MIKSERA. NO I RDZA GRATIS;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.