mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chińskie modele VW

Chińskie modele VW

Niemiecki koncern Volkswagen zastanawia się nad budową nowych modeli specjalnie przeznaczonych na chiński rynek. Pierwsze auta miałyby pojawić się w 2009 roku.

Chińskie modele VW

Nie ulega wątpliwości, że Chiny są i będą strategicznym rynkiem zbytu dla wielu europejskich i amerykańskich producentów. Wśród zainteresowanych tym sektorem jest także niemiecki Volkswagen, który przewiduje wprowadzenie na azjatycki rynek kilku modeli samochodów specjalnie przygotowanych dla chińskich klientów. Mają być to samochody tanie lecz oferujące sporo miejsca i atrakcyjne wyposażenie.

VW chce odświeżyć dobrze sprzedające się niegdyś w Azji modele Jetta oraz Santana 2000/3000 (Passat). Cena nowych modeli producenta z Wolsfburga miałaby się wahać w przedziale od 10 000 – 12 000 euro.

Dowiedzi się więcej o marce Volkswagen

Jak na razie projekt chińskich modeli jeszcze raczkuje jednak według zapowiedzi przedstawicieli VW pierwsze auta powinny pojawić się w sprzedaży w 2009 roku. Tak więc niemiecki producent planuje zainteresować swoimi produktami coraz liczniejszą grupę klasy średniej. Dzięki stosunkowo tanim samochodom Volkswagen liczy na walkę cenową z innymi markami. Wiele elementów, które zostaną zastosowane w „tanich-autach”: klimatyzacja, zawieszenie, system nawigacji, będą produkowane na miejscu, w Chinach i będą pokrywały się z dotychczas montowanymi częściami w innych modelach.

To pozwoli na obniżenie kosztów produkcji, a w konsekwencji na oferowanie modeli po niższych cenach. Jest to także element strategii Volkswagena „Olympic”, która zakłada restrukturyzację niektórych, chińskich zakładów oraz stworzenia odpowiedniej siatki dostawców części.

Nowe modele VW najprawdopodobniej będą budowane w Szanghaju wspólnie z chińskim koncernem SAIC - już od dłuższego czasu współpracujący z Niemcami na podstawie umowy joint-venture. Zdaniem szefów Volkswagena, największymi konkurentami na chińskim rynku są Hyundai oraz Toyota.

Czytaj także:

Skoda Octavia do Azji 2005-12-13

Chiny przed kolejnym wzrostem 2005-11-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.