mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chińsko-brytyjski konkurent Focusa

Chińsko-brytyjski konkurent Focusa

Najnowszy model marki Rover przemianowanej na chiński SAIC będzie miał za zadanie narobić niezłego zamieszania w segmencie kompaktowych hatchbacków. Auto oparte na studium koncepcyjnym modelu RDX60 będzie sprzedawane już za trzy lata na rynku europejskim.

Chińsko-brytyjski konkurent Focusa

Samochód dostępny będzie w dwóch wersjach nadwoziowych: trzy- i pięciodrzwiowych. Bezpośrednim konkurentem auta na rynku ma być Ford Focus. Przy konstrukcji auta współpracują ściśle brytyjscy inżynierowie z firmy Ricardo 2010, w skład której wchodzi wiele byłych pracowników Rovera. Oddział giganta w dziedzinie inżynierii współpracował już z chińskim producentem w sprawie rozwoju nadchodzącego modelu Roewe 750. Wspomniane auto jest przeprojektowanym modelem 75, który będzie sprzedawany pod nowym szyldem. W Europie pojawi się już pod koniec tego roku.

Najnowsza generacja odświeżonych modeli sprzedawanych pod chińską marką będzie nadal w większej części konstruowana oraz projektowana przez ludzi, którzy kiedys wchodzili w zespół brytyjskiego producenta, który następnie zbankrutował. Wspomniany wcześniej oddział o nazwie 2010 został niedawno wchłonięty przez chiński koncern. Władze Ricardo oceniają to posunięcie jako duży kredyt zaufania w stosunku do umiejętności brytyjskich konstruktorów.

Czytaj także:

Rover jako Roewe (2006-10-16)

Powrót MG już w marcu (2007-01-31)

Tematy w artykule: SAIC RDX60

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.