mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chińsko-brytyjski konkurent Focusa

Chińsko-brytyjski konkurent Focusa

Najnowszy model marki Rover przemianowanej na chiński SAIC będzie miał za zadanie narobić niezłego zamieszania w segmencie kompaktowych hatchbacków. Auto oparte na studium koncepcyjnym modelu RDX60 będzie sprzedawane już za trzy lata na rynku europejskim.

Chińsko-brytyjski konkurent Focusa

Samochód dostępny będzie w dwóch wersjach nadwoziowych: trzy- i pięciodrzwiowych. Bezpośrednim konkurentem auta na rynku ma być Ford Focus. Przy konstrukcji auta współpracują ściśle brytyjscy inżynierowie z firmy Ricardo 2010, w skład której wchodzi wiele byłych pracowników Rovera. Oddział giganta w dziedzinie inżynierii współpracował już z chińskim producentem w sprawie rozwoju nadchodzącego modelu Roewe 750. Wspomniane auto jest przeprojektowanym modelem 75, który będzie sprzedawany pod nowym szyldem. W Europie pojawi się już pod koniec tego roku.

Najnowsza generacja odświeżonych modeli sprzedawanych pod chińską marką będzie nadal w większej części konstruowana oraz projektowana przez ludzi, którzy kiedys wchodzili w zespół brytyjskiego producenta, który następnie zbankrutował. Wspomniany wcześniej oddział o nazwie 2010 został niedawno wchłonięty przez chiński koncern. Władze Ricardo oceniają to posunięcie jako duży kredyt zaufania w stosunku do umiejętności brytyjskich konstruktorów.

Czytaj także:

Rover jako Roewe (2006-10-16)

Powrót MG już w marcu (2007-01-31)

Tematy w artykule: SAIC RDX60

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes zaprezentował trzecią odsłonę luksusowego modelu CLS, który kilkanaście lat temu zapoczątkował erę czterodrzwiowych sedanów.