mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chiny produkują już więcej od Niemiec

Chiny produkują już więcej od Niemiec

Znane są najnowsze dane dotyczące skali produkcji samochodów osobowych i ciężarowych przez poszczególne państwa na świecie. Według zestawienia przygotowanego przez branżową gazetę "Automotive News Europe" Chiny w 2006 roku wybudowały więcej aut od Niemiec, które dotąd były trzecią światową siłą w produkcji samochodów.

Chiny produkują już więcej od Niemiec
”Państwo środka” w ubiegłym roku wprowadziło na rynek 7,2 mln samochodów, o ponad 26% więcej niż w roku 2005. Produkcja w Niemczech z kolei wzrosła w 2006 roku zaledwie o 1,1% do poziomu 5,8 mln pojazdów.

Na czele rankingu także istotna zmiana. Dotychczasowego lidera, Stany Zjednoczone wyprzedziła Japonia. Azjatycki potentat w branży motoryzacyjnej w ubiegłym roku wyprodukował 11,5 mln samochodów. Amerykanie o 200 tys. mniej.

Warto zaznaczyć, że w dwudziestce państw o największej liczbie produkcyjnej około połowa z nich to kraje rozwijające się, takie jak Meksyk czy Indie wyrastające dopiero na istotne rynki motoryzacyjne.

Czytaj także:

Pierwsze Skody z Szanghaju w rękach klientów 2007-06-08

Chiny domem dla Niemców 2007-03-09

Chińczycy lubią Klasę S 2006-10-19

Chiny pobiły Niemcy 2006-10-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?