mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chiny produkują już więcej od Niemiec

Chiny produkują już więcej od Niemiec

Znane są najnowsze dane dotyczące skali produkcji samochodów osobowych i ciężarowych przez poszczególne państwa na świecie. Według zestawienia przygotowanego przez branżową gazetę "Automotive News Europe" Chiny w 2006 roku wybudowały więcej aut od Niemiec, które dotąd były trzecią światową siłą w produkcji samochodów.

Chiny produkują już więcej od Niemiec
”Państwo środka” w ubiegłym roku wprowadziło na rynek 7,2 mln samochodów, o ponad 26% więcej niż w roku 2005. Produkcja w Niemczech z kolei wzrosła w 2006 roku zaledwie o 1,1% do poziomu 5,8 mln pojazdów.

Na czele rankingu także istotna zmiana. Dotychczasowego lidera, Stany Zjednoczone wyprzedziła Japonia. Azjatycki potentat w branży motoryzacyjnej w ubiegłym roku wyprodukował 11,5 mln samochodów. Amerykanie o 200 tys. mniej.

Warto zaznaczyć, że w dwudziestce państw o największej liczbie produkcyjnej około połowa z nich to kraje rozwijające się, takie jak Meksyk czy Indie wyrastające dopiero na istotne rynki motoryzacyjne.

Czytaj także:

Pierwsze Skody z Szanghaju w rękach klientów 2007-06-08

Chiny domem dla Niemców 2007-03-09

Chińczycy lubią Klasę S 2006-10-19

Chiny pobiły Niemcy 2006-10-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Po sukcesie limitowanej wersji Joy przyszedł czas na specjalną wersję Drive, która bazuje na wyposażeniu Ambition, ale oferuje jeszcze więcej za atrakcyjniejszą cenę.
Odgadnij model Odgadnij model