mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chiny przed kolejnym wzrostem

Chiny przed kolejnym wzrostem

Chiński rynek samochodowy po raz kolejny stoi przed wielkim wzrostem. Zdaniem ekspertów rozwijające się w gwałtownym tempie Chiny będą w ciągu najbliższych lat świetnym rynkiem zbytu zapasowych części samochodowych.

Powodem fali wzrostowej w „Azjatyckim Tygrysie” jest znaczące podniesienie się poziomu sprzedaży małych samochodów, które zwykłą drogą eksploatacji będą zmuszały właścicieli do inwestowania w wymianę lub naprawę części.

Według prognoz analityków rynku samochodowego, w Chinach obecnie, jeździ 11 milionów aut (dane nie uwzględniają samochodów, które nie są zarejestrowane). Do końca 2008 roku ich liczba ma się podwoić, a część ekspertów uważa, że wartość ta może kształtować się nawet w granicach 24 milionów.

Nieunikniony jest w tym wypadku wzrost części zamiennych. Na razie dane dotyczące zysków ze sprzedaży takich podzespołów mówią o dochodach rzędu 3,7 miliardów dolarów z 2004 roku. Aktualnie na chiński rynek trafia około 10% części z całkowitej liczby globalnej produkcji.

Czytaj także:

Lamborghini w Chinach 2005-11-07

Nadjeżdżają Chińczycy 2005-04-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.