mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chiny przed kolejnym wzrostem

Chiny przed kolejnym wzrostem

Chiński rynek samochodowy po raz kolejny stoi przed wielkim wzrostem. Zdaniem ekspertów rozwijające się w gwałtownym tempie Chiny będą w ciągu najbliższych lat świetnym rynkiem zbytu zapasowych części samochodowych.

Powodem fali wzrostowej w „Azjatyckim Tygrysie” jest znaczące podniesienie się poziomu sprzedaży małych samochodów, które zwykłą drogą eksploatacji będą zmuszały właścicieli do inwestowania w wymianę lub naprawę części.

Według prognoz analityków rynku samochodowego, w Chinach obecnie, jeździ 11 milionów aut (dane nie uwzględniają samochodów, które nie są zarejestrowane). Do końca 2008 roku ich liczba ma się podwoić, a część ekspertów uważa, że wartość ta może kształtować się nawet w granicach 24 milionów.

Nieunikniony jest w tym wypadku wzrost części zamiennych. Na razie dane dotyczące zysków ze sprzedaży takich podzespołów mówią o dochodach rzędu 3,7 miliardów dolarów z 2004 roku. Aktualnie na chiński rynek trafia około 10% części z całkowitej liczby globalnej produkcji.

Czytaj także:

Lamborghini w Chinach 2005-11-07

Nadjeżdżają Chińczycy 2005-04-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja podsumowuje długi weekend
Policja podsumowuje długi weekend
Kolejny długi weekend za nami. Pomimo tego, że nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy - statystyki nadal są przerażające.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic