mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chłodnice z Nowej Soli i Gorzowa

Chłodnice z Nowej Soli i Gorzowa

Firma Voit odebrała akt notarialny na ziemie w nowosolskiej podstrefie Kostrzyńsko-Słubickiej SSE. Niemiecki producent części samochodowych m.in. chłodnic kupił tam ponad 3 ha gruntu pod fabrykę. Z kolei w Gorzowie zamierza zainwestować High Tech Mechatronics Poland, firma o podobnym profilu produkcji.

Zgodnie z planami budowa ruszy na wiosnę. W pierwszym etapie powstanie hala o powierzchni 4 tys. m kw. Pracę znajdzie 70 osób. Później zatrudnienie ma wzrosnąć. Spółka produkuje systemy chłodzenia i klimatyzacji samochodów, m. in dla BMW i Mercedesa. Części z nowosolskiej fabryki trafią na eksport do międzynarodowych koncernów z branży samochodowej oraz elektronicznej. Firma Voit ma zakłady w Niemczech, Francji i Meksyku. Zatrudnia w nich ok. 1,3 tys. osób. W 2006 r. grupa wyprodukowała ponad 200 milionów części.

Co ciekawe Voit będzie miał poważną konkurencję i to w województwie lubuskim. W Gorzowie zamierza zainwestować High Tech Mechatronics Poland, firma o podobnym profilu produkcji co niemiecki Voit. High Tech - firma z kapitałem holenderskim kupiła od Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej 2 ha ziemi. Jednocześnie firma otrzyma zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w K-SSSE, a to oznacza że wybuduje na zakupionym terenie zakład w tym m.in. halę o powierzchni 3, 6 tys. m kw., w której produkowane będą części do maszyn i samochodów. Firma wyspecjalizowana jest w procesie ciśnieniowego odlewanie precyzyjnych detali ze stopów aluminium. Planuje uruchomienie w Gorzowie produkcji nowoczesnych chłodnic i detali do systemów wycieraczek szyb samochodowych.

High Tech Mechatronics zainwestuje w nowy zakład ponad 5 mln euro. Zakład ruszy jeszcze w 2007 r. Na początek pracę znajdzie 50 osób.

Przeczytaj także:

High Tech Mechatronics w Gorzowie (2007-01-02)

Voit wybuduje odlewnię w Nowej Soli (2006-12-29)

10-lecie w Delphi w Ostrowie (2006-11-08)

Japoński Sanden rozszerza działalność (2006-06-01)


Podobne wiadomości:

High Tech Mechatronics w Gorzowie

High Tech Mechatronics w Gorzowie

Aktualności 2007-01-02

Voit wybuduje odlewnię w Nowej Soli

Voit wybuduje odlewnię w Nowej Soli

Aktualności 2006-12-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?