mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chmielewski po Rally Bohemia

Chmielewski po Rally Bohemia

Prawie dwumiesięczna przerwa w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski daje okazję do treningowych występów poza granicami naszego kraju. Tak postąpił Jan Chmielewski, który w ubiegły weekend wystartował w Rally Bohemia, piątej rundzie mistrzostw Czech.

Chmielewski po Rally Bohemia
Na starcie Rajdu Bohemia stanęło ponad 80 załóg, w tym Jan Chmielewski i Przemysław Zawada (Citroenie DS3 R3) reprezentujący barwy zespołu NEO – Petroeltech Rally Team. Występ polskiej załogi zakończył się triumfem w czeskiej edycji Citroen Racing Trophy, drugim miejscem w klasie 5 oraz wysoką, trzynastą pozycją w klasyfikacji generalnej.Jan Chmielewski: Jestem bardzo zadowolony ze startu w Rajdzie Bohemia. Tegoroczny występ okazał się znacznie trudniejszy ze względu na warunki pogodowe panujące podczas drugiego etapu. Jeszcze nigdy nie jechałem w tak potwornej ulewie, a dodatkowym utrudnieniem była zmieniająca się przyczepność. Powody do radości dają z pewnością uzyskiwane rezultaty. W klasie 5 wyprzedził nas jedynie kierowca Citroen Italy w fabrycznym DS3 R3, a w Citroen Racing Trophy wygraliśmy z ponad trzyminutową przewagą. Bohemia już po raz drugi okazała się fenomenalnym rajdem i mam nadzieję, że wróci na stałe do kalendarza RSMP.

Przemysław Zawada: Start w Rajdzie Bohemia okazał się zdecydowanie trudniejszy niż w marcowym Rajdzie Valasska. Wpływało na to wiele czynników: wyczerpujące zapoznanie z trasą, skomplikowana charakterystyka oesów oraz pogoda, szczególnie podczas deszczowego drugiego etapu. Wszystko to sprawiało, że był to jeden z najtrudniejszych rajdów, w jakich brałem udział. Odcinki specjalne pokonywaliśmy jednak czysto i bez większych przygód, co znalazło swoje odzwierciedlenie w czasach. Bez problemów wygraliśmy w Pucharze Citroena, więc bardziej ryzykowna jazda nie miałaby większego sensu.
 
Sponsorami zespołu są dystrybutor narzędzi marki NEO, firmy PETROELTECH i WESEM oraz Automobilklub Rzeszowski, a patronat medialny sprawują Radio RMF FM i magazyn "Eurostudent".
Tematy w artykule: Rajd Bohemia Jan Chmielewski

Podobne wiadomości:

Rajd Bohemia: 11 polskich załóg na liście zgłoszeń

Rajd Bohemia: 11 polskich załóg na liście...

Aktualności 2011-06-21

Chuchała przed Rally Bohemia

Chuchała przed Rally Bohemia

Aktualności 2011-06-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.