mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chmielewski po Rally Bohemia

Chmielewski po Rally Bohemia

Prawie dwumiesięczna przerwa w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski daje okazję do treningowych występów poza granicami naszego kraju. Tak postąpił Jan Chmielewski, który w ubiegły weekend wystartował w Rally Bohemia, piątej rundzie mistrzostw Czech.

Chmielewski po Rally Bohemia
Na starcie Rajdu Bohemia stanęło ponad 80 załóg, w tym Jan Chmielewski i Przemysław Zawada (Citroenie DS3 R3) reprezentujący barwy zespołu NEO – Petroeltech Rally Team. Występ polskiej załogi zakończył się triumfem w czeskiej edycji Citroen Racing Trophy, drugim miejscem w klasie 5 oraz wysoką, trzynastą pozycją w klasyfikacji generalnej.Jan Chmielewski: Jestem bardzo zadowolony ze startu w Rajdzie Bohemia. Tegoroczny występ okazał się znacznie trudniejszy ze względu na warunki pogodowe panujące podczas drugiego etapu. Jeszcze nigdy nie jechałem w tak potwornej ulewie, a dodatkowym utrudnieniem była zmieniająca się przyczepność. Powody do radości dają z pewnością uzyskiwane rezultaty. W klasie 5 wyprzedził nas jedynie kierowca Citroen Italy w fabrycznym DS3 R3, a w Citroen Racing Trophy wygraliśmy z ponad trzyminutową przewagą. Bohemia już po raz drugi okazała się fenomenalnym rajdem i mam nadzieję, że wróci na stałe do kalendarza RSMP.

Przemysław Zawada: Start w Rajdzie Bohemia okazał się zdecydowanie trudniejszy niż w marcowym Rajdzie Valasska. Wpływało na to wiele czynników: wyczerpujące zapoznanie z trasą, skomplikowana charakterystyka oesów oraz pogoda, szczególnie podczas deszczowego drugiego etapu. Wszystko to sprawiało, że był to jeden z najtrudniejszych rajdów, w jakich brałem udział. Odcinki specjalne pokonywaliśmy jednak czysto i bez większych przygód, co znalazło swoje odzwierciedlenie w czasach. Bez problemów wygraliśmy w Pucharze Citroena, więc bardziej ryzykowna jazda nie miałaby większego sensu.
 
Sponsorami zespołu są dystrybutor narzędzi marki NEO, firmy PETROELTECH i WESEM oraz Automobilklub Rzeszowski, a patronat medialny sprawują Radio RMF FM i magazyn "Eurostudent".
Tematy w artykule: Rajd Bohemia Jan Chmielewski

Podobne wiadomości:

Rally Bohemia: Loix znów najszybszy, Chuchała wysoko

Rally Bohemia: Loix znów najszybszy, Chuchała...

Aktualności 2011-07-04

Chuchała przed Rally Bohemia

Chuchała przed Rally Bohemia

Aktualności 2011-06-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.