mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chris Bangle odchodzi z BMW

Chris Bangle odchodzi z BMW

Szef pionu projektantów BMW, autor designu między innymi modeli Serii 7, Chris E. Bangle postanowił opuścić bawarską markę. 52-letni Amerykanin pracował w tym niemieckim koncernie 17 lat.

Chris Bangle odchodzi z BMW
Na koncie Bangle ma także bardzo udane projekty designerskie należących do grupy BMW marek MINI i Rolls-Royce. Jednym z najsłynniejszych i najbardziej komentowanych w swoim czasie projektów była jednak nowa wizja BMW Serii 7 z awangardowym tyłem oraz forma modelu Z3, przypominająca sportowy but. Poza tym kierował pracami nad kolejnymi generacjami serii 3, 5, a także nad modelami Z3, Z4, Z8, X5, X3, serią 6 oraz serią 1. Według oficjalnego komunikatu Bangle zamierza na razie zawiesić swoją karierę zawodową w branży motoryzacyjnej.


Nowym szefem designu w BMW został Adrian van Hooydonk. 44-letni Holender był od 17 lat ścisłym współpracownikiem Chrisa Bangle, a od 2004 roku pełnił rolę indywidualnego projektanta w koncernie BMW.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW

Podobne wiadomości:

Złośliwa reklama A-szóstki!?

auto motor i sport 0000-00-00

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

Aktualności 2017-10-27

Komentuj:

~szfabia 2009-02-05

chwalić diabła, ze go zabrał - 3-ka, 5-ka i poprzednia 7-ka to stylistyczna ohyda - wnetrze to dzieło sztana w rozumieniu katolików

~mavi 2009-02-05

do tych co tak komentują: chwała Bogu czy z Bogiem ... krotkie pytanie: wiec nie podobala wam sie dotychczasowa linia wszystkich bmw od jakis 17 wlasnie lat od kiedy to chris pracowal w BMW? oceniacie go na podstawie jednego modelu a pojecia o projektowaniu raczej nie macie. ale wizionerzy zawsze przez takich przyziemnych ludzi mieli niełatwo.

~A 2009-02-04

Z Bogiem!

~fan-bmw 2009-02-04

7 brzydka ? sa gusta i gusciki, ale po lifcie tyleczek ma wrecz piekny ^^

~chris 2009-02-04

dlaczego.....?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.