mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chrysler 300C z Austrii

Chrysler 300C z Austrii

Z linii montażowej zakładu Magna Steyr w austriackim mieście Graz zjechał pierwszy Chrysler 300C wyprodukowany w Europie.

Chrysler 300C z Austrii

A więc tam, gdzie powstają pojazdy Jeep Grand Cherokee, Chrysler Voyager oraz Grand Voyager z ekskluzywnym systemem aranżacji siedzeń i schowków Stow'n Go – wytwarzana jest obecnie także pełna gama modelowa samochodów 300C Sedan i Touring.

W oprzyrządowanie produkcji i wyposażenie spawalni Chrysler Group (wchodzący w skład DaimlerChrysler AG) i Magna Steyr zainwestowały kwotę 30,7 mln euro. Było to uzupełnienie niedawnej przebudowy spawalni i lakierni oraz istotnego podniesienia elastyczności produkcji pod kątem wytwarzania nowych modeli.

Dzięki uruchomieniu trzeciej zmiany, 300C Sedan i Touring powstawać będą w tej samej spawalni, która wytwarza nadwozia Grand Cherokee. Linie wyposażenia, zespołów podwozia oraz montażu finalnego będą wspólne dla wszystkich pojazdów Chrysler Group produkowanych w Magna Steyr. Przy montażu pojazdów Chrysler i Jeep pracować będzie 2000 osób, z czego 600 zostało zatrudnionych specjalnie do produkcji gamy 300C.
 
Magna Steyr Graz produkować będzie kilka odmian 300C Sedana i Touringa, m.in. wersje przeznaczone dla ruchu prawo- i lewostronnego, z napędem na koła tylne oraz wszystkie koła (Touring AWD), wersję wyczynową SRT8 oraz – pod koniec 2005 roku także i wersję wyposażoną w silnik Diesla.

W Europie i na innych rynkach światowych (poza Ameryką Północną) Chrysler 300C dostępny jest z trzema silnikami benzynowymi do wyboru. Podstawową jednostką jest V6 o pojemności 2,7 litra. Ekonomiczny silnik 3,5-litrowy V6 rozwija jeszcze wyższą moc i osiągi. Dla amatorów najlepszych osiągów przeznaczony jest silnik 5,7 HEMI V8 z systemem zmiennej pojemności czynnej MDS, który podnosi ekonomię paliwową podczas spokojnej jazdy.    
       
Pojazdy Chrysler Group powstają w Magna Steyr Graz od 15 lat – Voyager od roku 1992 a Grand Cherokee od 1994. W tym czasie łączna produkcja obu modeli wyniosła niemal 850.000 sztuk.

Amerykańska produkcja samochodów Chrysler 300/300C odbywa się w kanadyjskim zakładzie Brampton Assembly Plant w Ontario.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.