mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chrysler Australia dystrybutorem włoskich aut

Chrysler Australia dystrybutorem włoskich aut

Samochody marek Fiat, Alfa Romeo oraz Fiat Professional będą od pierwszego maja sprzedawane na antypodach za pośrednictwem Grupy Chrysler Australia.

Chrysler Australia dystrybutorem włoskich aut
Sieć handlowa Fiata i Alfy Romeo od teraz będzie podlegała grupie Chrysler Australia z siedziba w Melbourne. Grupa ta zarządza na tamtejszym rynku sprzedażą aut marki Chrysler, Jeep oraz Dodge. W 2011 roku sprzedaż tych aut wzrosła o 27.5 % zaś w pierwszych dwóch miesiącach obecnego rok aż o 78% w porównaniu do analogicznego okresu z  przed roku.

Na rynku australijskim sprzedawane są takie włoskie modele jak: Alfa Romeo 159, 159 Sportwagon, Giulietta, Fiat 500, 500 Abarth oraz Ducato i Scudo. Decyzja o przeniesieniu włoskich marek pod opiekę Grupy Chrysler Australia podyktowana jest strategią aliansu Fiata oraz Chryslera. Pozwoli to na redukcje kosztu i ujednolicenie sprzedaży kilku marek.

Podobne wiadomości:

Jeep Wrangler od Vilner - nie taki złom

Jeep Wrangler od Vilner - nie taki złom

Aktualności 2017-02-10

Alfa Romeo Giulia Coupe - premiera w Genewie?

Alfa Romeo Giulia Coupe - premiera w Genewie?

Aktualności 2017-02-02

Komentuj:

~hirohito 2012-04-10

Jak widać także w kraju kangurów będą mogli cieszyć się z Fiata. Poszerzanie zakresu rynkowego przez Fiata może przynieść spory wzrost sprzedaży oraz popularyzację marki. Według mnie fiat ma tam duże szanse. Życzę powodzenia.

~Andrew 2012-04-06

Kolejny krok w kierunku poszerzenia wpływów Fiata na rynku i zdobycia nowych rynków zbytu tych świetnych pojazdów. Chiny, USA, Australia, Fiat nie próżnuje i konkurencja powinna uważać.

~raiders z ciemnogrodu 2012-04-04

i ja też trzymam kciuki za fiacika

~AdamJAA 2012-04-04

A niech działają! Porządna rodzima firma! Niech odnosi sukcesy, a co... my też potrafimy (nie tylko amerykanie) :))))

~MagdaDa 2012-04-04

Nie znam się zbytnio na ekonomii, ale gołym okiem widać, że to doby pomysł. Wybrano jedne z fajniejszych modeli. Takie połączenie, może mieć też dobry wpływ na sytuację w Europie, a nawet Polsce. W końcu sukces firmy która ma u nas swoje fabryki u nas też będzie zauważalny.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Egzamin na prawo jazdy to jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu. Wszystko przez niską zdawalność, która jest sposobem na zarobek przez ośrodki szkoleniowe inkasujące za każdy egzamin ponad 100 zł. Posłowie PiS mają pomysł na zmianę sposobu finansowania WORD-ów.