mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chrysler Australia dystrybutorem włoskich aut

Chrysler Australia dystrybutorem włoskich aut

Samochody marek Fiat, Alfa Romeo oraz Fiat Professional będą od pierwszego maja sprzedawane na antypodach za pośrednictwem Grupy Chrysler Australia.

Chrysler Australia dystrybutorem włoskich aut
Sieć handlowa Fiata i Alfy Romeo od teraz będzie podlegała grupie Chrysler Australia z siedziba w Melbourne. Grupa ta zarządza na tamtejszym rynku sprzedażą aut marki Chrysler, Jeep oraz Dodge. W 2011 roku sprzedaż tych aut wzrosła o 27.5 % zaś w pierwszych dwóch miesiącach obecnego rok aż o 78% w porównaniu do analogicznego okresu z  przed roku.

Na rynku australijskim sprzedawane są takie włoskie modele jak: Alfa Romeo 159, 159 Sportwagon, Giulietta, Fiat 500, 500 Abarth oraz Ducato i Scudo. Decyzja o przeniesieniu włoskich marek pod opiekę Grupy Chrysler Australia podyktowana jest strategią aliansu Fiata oraz Chryslera. Pozwoli to na redukcje kosztu i ujednolicenie sprzedaży kilku marek.

Podobne wiadomości:

Citroen DS4, Jeep Grand Cherokee, Kia...

auto motor i sport 0000-00-00

Crossovery mają wzięcie. "Nasz klient nasz per pan". To stare chińskie przysłowie najlepiej oddaje prawa rynku. A klient jak kilkanaście lat temu pokochał SUV-y i crossovery, tak do dziś nie przestaje ich uwielbiać. Oto próbka tego, co na rynku - w postaci Citroëna DS4, Jeepa Grand Cherokee, Kii Sportage, Subaru Outbacka i Suzuki SX4. Nasze porównanie obejmuje dane techniczne (cena, spalanie), zawiera też opinie na temat tych modeli

Jeep Wrangler zadebiutował w Los Angeles

Jeep Wrangler zadebiutował w Los Angeles

Aktualności 2017-12-01

Komentuj:

~hirohito 2012-04-10

Jak widać także w kraju kangurów będą mogli cieszyć się z Fiata. Poszerzanie zakresu rynkowego przez Fiata może przynieść spory wzrost sprzedaży oraz popularyzację marki. Według mnie fiat ma tam duże szanse. Życzę powodzenia.

~Andrew 2012-04-06

Kolejny krok w kierunku poszerzenia wpływów Fiata na rynku i zdobycia nowych rynków zbytu tych świetnych pojazdów. Chiny, USA, Australia, Fiat nie próżnuje i konkurencja powinna uważać.

~raiders z ciemnogrodu 2012-04-04

i ja też trzymam kciuki za fiacika

~AdamJAA 2012-04-04

A niech działają! Porządna rodzima firma! Niech odnosi sukcesy, a co... my też potrafimy (nie tylko amerykanie) :))))

~MagdaDa 2012-04-04

Nie znam się zbytnio na ekonomii, ale gołym okiem widać, że to doby pomysł. Wybrano jedne z fajniejszych modeli. Takie połączenie, może mieć też dobry wpływ na sytuację w Europie, a nawet Polsce. W końcu sukces firmy która ma u nas swoje fabryki u nas też będzie zauważalny.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.