mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chrysler Pacifica

Chrysler Pacifica

Pionier nowego segmentu aut - "Sports Tourer"

Chrysler Pacifica

Na wiosnę przyszłego roku na rynku pojawi się wersja produkcyjna Chryslera Pacifica, który reprezentuje nowy segment samochodów – „Sports Tourer”. W przeciwieństwie do modeli Cross Over auta z tej kategorii, będą bardziej luksusowe niż sportowe.

Dieter Zietsche, prezes i dyrektor naczelny Chrysler Group jest przekonany, że: „ze względu na łatwość wsiadania, najwyższy komfort siedzeń, trzy rzędy foteli oraz właściwości jezdne typowe dla samochodu osobowego (...) Pacifica odmieni definicję segmentu pojazdów wielkowymiarowych”.

Produkcja tego auta ruszy w początkach 2003 roku w zakładzie Windsor Assemcly Plant. Choć powstają tam również minivany Chrysler i Dodge, Pacifica nie opiera się na platformach dotychczasowych konstrukcji. W samochodzie wykorzystano jednakże seryjne komponenty produkcyjne jak np. 3.5-litrowy silnik V6 o mocy 250KM, znany z Chryslera 300M. Nowy model Chryslera wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów z funkcją sekwencyjną AutoStick.

Chrysler Pacifica zapewnia wygodną podróż sześciu osobom. Komfort jazdy podnoszą siedzenia pokryte wysokogatunkową skórą.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Golf GTI z napędem hybrydowym
Volkswagen Golf GTI z napędem hybrydowym
W salonach melduje się odświeżony Golf siódmej generacji, a tymczasem nie ustają prace nad kolejną odsłoną popularnego kompakta. Znamy pierwsze przecieki na temat sportowej wersji GTI. Szykuje sie niezła rewolucja.