mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chrysler i Nissan zacieśniają współpracę

Chrysler i Nissan zacieśniają współpracę

Chrysler będzie wytwarzać dla Nissana pickupa, zaś Nissan dla Chryslera będzie produkować małe auta. Tak w skrócie wyglądają postanowienia umowy o wzajemnej współpracy pomiędzy tymi dwoma koncernami.

Chrysler i Nissan zacieśniają współpracę
Ogłoszona w dniu wczorajszym umowa o współpracy pomiędzy obiema firmami nie jest pierwszą tego typu. W styczniu postanowiono, że Nissan będzie wytwarzać dla Chryslera sedana bazującego na modelu Versa, który będzie sprzedawany w krajach Ameryki Południowej.

Za dwa lata w japońskiej fabryce Nissana ma ruszyć produkcja małego i oszczędnego modelu zaprojektowanego przez Chryslera. Auto to docelowo trafi do sprzedaży i na rynku amerykańskim, i na Starym Kontynencie, a być może także i na innych rynkach. Z kolei rok później (2011) Chrysler w swoich meksykańskich zakładach rozpocznie produkcję dużego pickupa zaprojektowanego przez Nissana, który trafi do sprzedaży przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych.

Umowa pozwoli lepiej wykorzystać moce produkcyjne obu fabryk. Chrysler z kolei powiększy swoją gamę modelową o małe auto, jakiego do tej pory nie oferował w sprzedaży.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Chrysler Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Chrysler

Podobne wiadomości:

Nissan Micra Bose Personal Edition

Nissan Micra Bose Personal Edition

Premiery 2017-03-11

Bose, to jeden z liderów na rynku zestawów audio. Nissan wraz z Bose zaprezentował specjalną edycję modelu Micra. 

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Aktualności 2016-11-08

Komentuj:

~ajw 2008-04-17

wczesniej czy pozniej Chrysler bedzie sprzedany, prawdopodobnie kupi go Nissan lub jakas firma z Chin. Obecny wlasciciel Chryslera to firma Cyberus specjalizujaca sie w kupowaniu firm z klopotami finansowymi, a po przerobkach finansowo-ekonomicznych sprzedaz oczywiscie z zyskiem.

~Artur 2008-04-16

Jeśli mariaż z Chryslerem będzie równie udany jak niedawno u Mercedesa, należy spodziewać się, że Nissany zaczną się psuć na potęgę. Miałem Merca z tamtego okresu i popsułem w nim chyba wszystko, co się dało

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Hamann Jaguar F-Pace - nietuzinkowy
Hamann Jaguar F-Pace - nietuzinkowy
Niemiecki tuner opracował nowy bodykit i nieco podrasował jednostkę napędową. Propozycja dla tych, którzy uważają F-Pace za nudny samochód.