mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chrysler inwestuje

Chrysler inwestuje

Budowa nowej fabryki mostów napędowych to odpowiedź Chryslera na rozstanie się z Daimlerem i jeden z licznych kroków podejmowanych w celu sytuacji finansowej amerykańskiego koncernu.

Chrysler inwestuje

Zakład Marysville Axle Plant (MAP), którego wbicie pierwszego szpadla z okazji rozpoczęcia budowy fabryki odbyło się 22 maja, to jeden z ważnych elementów realizacji Planu Odnowy i Transformacji - mającego na celu powrót koncernu do pełnej rentowności już w 2008 roku. Jest również częścią programu "Powertrain Offensive" – wartego 3 mld USD programu inwestycyjnego racjonalizacji zespołów napędowych, który umożliwić ma produkcję paliwo-oszczędnych silników, skrzyń przekładniowych oraz osi i mostów napędowych dla gamy pojazdów wytwarzanych w ramach Chrysler Group.

Budowa fabryki ruszy "pełną parą" już latem. Po osiągnięciu w roku 2010 pełnej zdolności produkcyjnej, zakład MAP zatrudniać będzie 900 osób i wytwarzać 1,2 mln osi i mostów napędowych rocznie.

Czytaj także:
Daimler bez Chryslera (2007-05-14)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?