mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chrysler inwestuje w Toledo

Chrysler inwestuje w Toledo

Prezes zarządu Chrysler LLC Tom LaSorda przedstawił plany inwestycyjne amerykańskiej marki w zakładzie Toledo Machining Plant (stan Ohio). Chrysler zamierza przeznaczyć na rozbudowę tamtejszej fabrki ponad 27 mln dolarów.

Chrysler inwestuje w Toledo
W zakładzie TMP powstają obecnie przekładnie hydrokinetyczne i kolumny kierownicy. Na uruchomienie produkcji zmodernizowanej przekładni hydrokinetycznej dla automatycznych skrzyń biegów przeznaczona jest kwota 26,4 mln dolarów. Za kolejne 1,5 mln dolarów rozpocznie się wytwarzanie nowej konstrukcji kolumny kierownicy.

Zmodernizowana przekładnia hydrokinetyczna pozwoli na wymierne oszczędności w zużyciu paliwa, a jej produkcja pozwoli utrzymać 164 miejsca pracy w TMP – w dodatku do 44, jakie będą niezbędne na linii montażu nowej kolumny kierownicy.
 
„Inwestycje Chryslera w Toledo to dowód naszego przekonania, iż dzięki współdziałaniu rządu, związków zawodowych i naszych firm we wspólnym interesie wciąż można zapewnić dobrze płatną pracę na linii produkcyjnej w Ameryce.” – powiedział Tom LaSorda – „Chrysler ma swój udział w życiu Toledo i możemy być tylko radzi, że przyczyniamy się do rozwoju tego regionu.”

Zajmujący ok. 93.000 m2 powierzchni krytej zakład Toledo Machining Plant znajduje się w dzielnicy Toledo Perrysburg (stan Ohio) i jest dostawcą przekładni hydrokinetycznych oraz kolumn kierownicy dla całej gamy pojazdów marek Chrysler, Jeep® i Dodge. TMP stanowi również siedzibę organizacji związkowej UAW Local 1435.

Warto podkreślić, iż od roku 2001 koncern Chrysler z siedzibą w Auburn Hills (stan Michigan) zainwestował już w moce produkcyjne zakładów Toledo niebagatelną kwotę 3,9 mld dolarów.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Chrysler
Tematy w artykule: Chrysler Chrysler Chrysler

Podobne wiadomości:

Chrysler Pacifica - nowa generacja na targach w Detroit

Chrysler Pacifica - nowa generacja na targach...

Premiery 2016-01-11

Poduszki powietrzne w tych autach mogą zranić

Poduszki powietrzne w tych autach mogą zranić

Aktualności 2015-07-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Favorit - minęło 30 lat od premiery
Skoda Favorit - minęło 30 lat od premiery
W połowie roku 1982 roku projekt nowoczesnej, przednionapędowej Skody otrzymał zielone światło od ministerstwa oraz bardzo szybki termin wdrożenia do produkcji wieloseryjnej na początek sezonu 1985. W ten sposób powstała popularna Skoda Favorit.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech