mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chrysler ogranicza CO2

Chrysler ogranicza CO2

Ubiegły rok był dla koncernu Chrysler Group LLC nie tylko okresem sporych zmian organizacyjnych, ale także kolejnym etapem zakrojonego na większą skalę procesu ograniczania emisji dwutlenku węgla.

Efektem wdrażania w Chrysler Group LLC programu myślenia proekologicznego ELA (Environmental Leadership Awards) w minionym roku jest obniżenie emisji dwutlenku węgla o 370.000 ton – co można porównać z "wydajnością" czterech dużych fabryk lub skutkiem eksploatacji 71.000 pojazdów na drogach USA. Nowe projekty i usprawnienia przyniosły także dla Chrysler Group konkretny wymiar finansowy w postaci oszczędności rzędu 50 mln dolarów.

Do szesnastego z kolei programu ELA 2009 zgłoszono łącznie 29 projektów z całego świata, które oceniano pod kątem ich wkładu w zarządzanie ochroną środowiska, racjonalizację kosztów oraz stopień innowacyjności. Wyróżnienia otrzymały:  

W kategorii "Produkcja a ochrona środowiska naturalnego"
Projekt zespołowy Trenton (Michigan) South Engine Plant – dotyczący przebudowy starej fabryki silników w światowej klasy zakład produkcyjny w oparciu o ścisłe założenia proekologiczne: m.in. 47-procentowy udział materiałów z recyklingu, bezwzględna ochrona gleby przed zanieczyszczeniami i odpadami przemysłowymi oraz 39-procentowe ograniczenie zużycia energii w porównaniu ze stanem poprzednim.

W kategorii "Produkt a ochrona środowiska naturalnego"
Projekt przeznaczony dla szerokiego użytku przez sieć sprzedaży detalicznej dotyczy reorganizacji systemu dostawy części i akcesoriów Mopar – czego efektem jest wzrost satysfakcji klientów oraz ograniczenie przebiegów transportu o ok. 7,36 mln kilometrów, zużycia paliw o 2,73 mln litrów, emisji spalin o 8.000 ton, zużycia oleju silnikowego o niemal 6.000 litrów oraz opon do ciągników siodłowych o 1.344 sztuki rocznie.  

W kategorii "Wszystko dla środowiska naturalnego"
Projekt pod nazwą "Ekologiczny Styl Życia" zgłoszony przez zespół Kompleksu Przemysłowego Saltillo w Meksyku. Projekt ten dotyczy pracowników Kompleksu i polega na skutecznym wdrożeniu procesów redukcji zużycia energii i wody oraz zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery i produkcji odpadów – przy równoczesnym wzroście recyklingu.

W kategorii "Inicjatywy dealerskie dla ochrony środowiska naturalnego"
Projekt firmowany przez Franka Videon’a, dealera Chrysler, Jeep i Dodge z New Town Square dotyczy 20-procentowego ograniczenia zużycia energii w jego nowych – 2,5-krotnie większych niż poprzednio – budynkach punktu dealerskiego poprzez recykling oleju opałowego. Jest to pierwszy punkt dealerski, który otrzymał wyróżnienie Environmental Leadership Award przyznawane przez Chrysler Group.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Chrysler
Tematy w artykule: Chrysler CO2 ekologia

Podobne wiadomości:

Duża akcja serwisowa dla aut marki Dodge, Chrysler oraz Jeep

Duża akcja serwisowa dla aut marki Dodge,...

Aktualności 2015-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.