mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chrysler z Nissanem

Chrysler z Nissanem

Chrysler LLC i Nissan Motor Co. zawarły umowę, zgodnie z którą Nissan będzie dostarczał firmie Chrysler nowy model z segmentu małych aut.

Chrysler z Nissanem
Dostarczany pojazd oparty jest na modelu Nissan Versa sedan (w Europie sprzedawany od zeszłego roku pod nazwą Tiida, w wersji sedan oraz hatchback). Będzie on dostarczany Chryslerowi jako produkt oryginalny (OEM – Original Equipment Manufacture). Jego sprzedaż, wyłącznie w Ameryce Południowej, rozpocznie się w 2009 roku.

Dzięki temu partnerstwu Chrysler niemal natychmiast uzyska dostęp do segmentu pojazdów, w którym dotychczas nie mógł konkurować.

Umowa na dostawy w systemie OEM jest już drugą wymianą produktów między obydwoma koncernami. Od 2004 r. stowarzyszona z Nissanem firma JATCO jest już dostawcą przekładni dla Chryslera.

Być może to nie koniec współpracy pomiędzy oboma partnerami. Obydwie firmy postanowiły utrzymać otwarty dialog, w celu zbadania dalszych możliwości w zakresie wymiany produktów.
Tematy w artykule: Versa Tiida

Podobne wiadomości:

Nissan Tida- milion sprzedanch egzemplarzy

Nissan Tida- milion sprzedanch egzemplarzy

Rynek 2008-04-15

Już milion Nissanów Tiida

Już milion Nissanów Tiida

Aktualności 2008-04-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Japoński producent przygotowuje się do salonu motoryzacyjnego w Genewie. Na halach wystawowych pojawi się odświeżona Mazda 6. Znamy już listę zmian w tym modelu.