mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chrysler z Nissanem

Chrysler z Nissanem

Chrysler LLC i Nissan Motor Co. zawarły umowę, zgodnie z którą Nissan będzie dostarczał firmie Chrysler nowy model z segmentu małych aut.

Chrysler z Nissanem
Dostarczany pojazd oparty jest na modelu Nissan Versa sedan (w Europie sprzedawany od zeszłego roku pod nazwą Tiida, w wersji sedan oraz hatchback). Będzie on dostarczany Chryslerowi jako produkt oryginalny (OEM – Original Equipment Manufacture). Jego sprzedaż, wyłącznie w Ameryce Południowej, rozpocznie się w 2009 roku.

Dzięki temu partnerstwu Chrysler niemal natychmiast uzyska dostęp do segmentu pojazdów, w którym dotychczas nie mógł konkurować.

Umowa na dostawy w systemie OEM jest już drugą wymianą produktów między obydwoma koncernami. Od 2004 r. stowarzyszona z Nissanem firma JATCO jest już dostawcą przekładni dla Chryslera.

Być może to nie koniec współpracy pomiędzy oboma partnerami. Obydwie firmy postanowiły utrzymać otwarty dialog, w celu zbadania dalszych możliwości w zakresie wymiany produktów.
Tematy w artykule: Versa Tiida

Podobne wiadomości:

Nissan: 470 000 samochodów zagrożonych wyciekiem paliwa

Nissan: 470 000 samochodów zagrożonych...

Aktualności 2014-12-10

Nissan Tiida: Nie szata zdobi auto

Nissan Tiida: Nie szata zdobi auto

Testy samochodów 2008-11-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - debiut na salonie we Frankfurcie
Skoda Karoq - debiut na salonie we Frankfurcie
O następcy Skody Yeti wiemy już praktycznie wszystko, ale dopiero we Frankfurcie mieliśmy pierwszą okazję, żeby zobaczyć samochód na żywo. Pierwsze wrażenie nie pozostawia złudzeń - to będzie kolejny hit czeskiego producenta.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic