mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chrysler z Nissanem

Chrysler z Nissanem

Chrysler LLC i Nissan Motor Co. zawarły umowę, zgodnie z którą Nissan będzie dostarczał firmie Chrysler nowy model z segmentu małych aut.

Chrysler z Nissanem
Dostarczany pojazd oparty jest na modelu Nissan Versa sedan (w Europie sprzedawany od zeszłego roku pod nazwą Tiida, w wersji sedan oraz hatchback). Będzie on dostarczany Chryslerowi jako produkt oryginalny (OEM – Original Equipment Manufacture). Jego sprzedaż, wyłącznie w Ameryce Południowej, rozpocznie się w 2009 roku.

Dzięki temu partnerstwu Chrysler niemal natychmiast uzyska dostęp do segmentu pojazdów, w którym dotychczas nie mógł konkurować.

Umowa na dostawy w systemie OEM jest już drugą wymianą produktów między obydwoma koncernami. Od 2004 r. stowarzyszona z Nissanem firma JATCO jest już dostawcą przekładni dla Chryslera.

Być może to nie koniec współpracy pomiędzy oboma partnerami. Obydwie firmy postanowiły utrzymać otwarty dialog, w celu zbadania dalszych możliwości w zakresie wymiany produktów.
Tematy w artykule: Versa Tiida

Podobne wiadomości:

Nissan Tida- milion sprzedanch egzemplarzy

Nissan Tida- milion sprzedanch egzemplarzy

Rynek 2008-04-15

Nissan Tiida niczym Logan

Nissan Tiida niczym Logan

Aktualności 2007-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes zaprezentował trzecią odsłonę luksusowego modelu CLS, który kilkanaście lat temu zapoczątkował erę czterodrzwiowych sedanów.