mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chrysler zlikwiduje 11 000 stanowisk

Chrysler zlikwiduje 11 000 stanowisk

Firma Cerberus, która nie tak dawno temu odkupiła od koncernu Daimler AG udziały w marce Chrysler szykuje się do likwidacji około 11 000 stanowisk pracy. Modyfikacjom poddany zostanie także cały system produkcji w pięciu amerykańskich fabrykach.

Chrysler zlikwiduje 11 000 stanowisk
To już druga zapowiedziana seria likwidowania miejsc pracy w amerykańskiej marce. W lutym bieżącego roku istniejący jeszcze wówczas amerykańsko-niemiecki koncern DaimlerChrysler przedstawił plany restrukturyzacyjne gdzie jednym z punktów było skreślenie 13 000 stanowisk. W 2008 roku pracowników Chryslera czekają kolejne zmiany. Nowy właściciel marki, korporacja z branży finansowej Cerberus, chce pozbawić pracy około 11 000 osób. Dodatkowo zlikwidowanych zostanie około 1100 stanowisk pracowników zatrudnionych na tzw. kontrakcie.

„Sytuacja naszej marki na rynku w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy zmieniła się dramatycznie, musimy podjąć się planu wprowadzenia radykalnych zmian” – powiedział na konferencji prasowej szef Chryslera, Bob Nardelli.

Chrysler zatrudnia obecnie 48 000 osób. Według planów restrukturyzacyjnych zniwelowana zostanie również liczba zmian pracowniczych w pięciu fabrykach znajdujących się na terenie Ameryki Północnej. W pozostałych zakładach dojdzie do modyfikacji systemów produkcji.

„Chrysler musi zmieniać się teraz bardzo dynamicznie, aby szybko i właściwie reagować na sygnały docierające z wymagającego rynku amerykańskiego” – stwierdził prezydent Chryslera, Tom LaSorda.

W przyszłym roku z produkcji najprawdopodobniej zostaną wycofane cztery modele. Dodge Magnum, Chrysler PT Cruiser Cabrio, Chrysler Pacifica i Chrysler Crossfire zostaną  zastąpione czterema zupełnie nowymi samochodami. Z kolei Chrysler Aspen i Dodge Durango dostępne będą w ofercie także z napędem hybrydowym.

W sierpniu br. grupa finansowa Cerberus wykupiła od koncernu DaimlerChrysler 80,1 procent udziałów amerykańskiej marki. Transakcja została wyceniona na 5,5 mld euro. Pozostały pakiet 19,9% akcji pozostał w niemieckich rękach. Transatlantycki sojusz stuttgarckiego producenta z Chryslerem trwał dziewięć lat.

Czytaj także:

Pozostał tylko Daimler 2007-10-05

Daimler bez Chryslera 2007-07-17
Zobacz koniecznie: Wszystko o Chrysler
Tematy w artykule: Chrysler

Podobne wiadomości:

Jeden za wszystkich

auto motor i sport 0000-00-00

Miał być zwyczajny test porównawczy, a zrobił się bój na śmierć i życie. Najnowszy Ford Galaxy chce udowodnić starszym konkurentom, że jest od nich lepszy. Oni jemu, że aż tak bardzo się go nie boją. Kto wygra?

Poduszki powietrzne w tych autach mogą zranić

Poduszki powietrzne w tych autach mogą zranić

Aktualności 2015-07-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando