mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chrysler zlikwiduje 11 000 stanowisk

Chrysler zlikwiduje 11 000 stanowisk

Firma Cerberus, która nie tak dawno temu odkupiła od koncernu Daimler AG udziały w marce Chrysler szykuje się do likwidacji około 11 000 stanowisk pracy. Modyfikacjom poddany zostanie także cały system produkcji w pięciu amerykańskich fabrykach.

Chrysler zlikwiduje 11 000 stanowisk
To już druga zapowiedziana seria likwidowania miejsc pracy w amerykańskiej marce. W lutym bieżącego roku istniejący jeszcze wówczas amerykańsko-niemiecki koncern DaimlerChrysler przedstawił plany restrukturyzacyjne gdzie jednym z punktów było skreślenie 13 000 stanowisk. W 2008 roku pracowników Chryslera czekają kolejne zmiany. Nowy właściciel marki, korporacja z branży finansowej Cerberus, chce pozbawić pracy około 11 000 osób. Dodatkowo zlikwidowanych zostanie około 1100 stanowisk pracowników zatrudnionych na tzw. kontrakcie.

„Sytuacja naszej marki na rynku w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy zmieniła się dramatycznie, musimy podjąć się planu wprowadzenia radykalnych zmian” – powiedział na konferencji prasowej szef Chryslera, Bob Nardelli.

Chrysler zatrudnia obecnie 48 000 osób. Według planów restrukturyzacyjnych zniwelowana zostanie również liczba zmian pracowniczych w pięciu fabrykach znajdujących się na terenie Ameryki Północnej. W pozostałych zakładach dojdzie do modyfikacji systemów produkcji.

„Chrysler musi zmieniać się teraz bardzo dynamicznie, aby szybko i właściwie reagować na sygnały docierające z wymagającego rynku amerykańskiego” – stwierdził prezydent Chryslera, Tom LaSorda.

W przyszłym roku z produkcji najprawdopodobniej zostaną wycofane cztery modele. Dodge Magnum, Chrysler PT Cruiser Cabrio, Chrysler Pacifica i Chrysler Crossfire zostaną  zastąpione czterema zupełnie nowymi samochodami. Z kolei Chrysler Aspen i Dodge Durango dostępne będą w ofercie także z napędem hybrydowym.

W sierpniu br. grupa finansowa Cerberus wykupiła od koncernu DaimlerChrysler 80,1 procent udziałów amerykańskiej marki. Transakcja została wyceniona na 5,5 mld euro. Pozostały pakiet 19,9% akcji pozostał w niemieckich rękach. Transatlantycki sojusz stuttgarckiego producenta z Chryslerem trwał dziewięć lat.

Czytaj także:

Pozostał tylko Daimler 2007-10-05

Daimler bez Chryslera 2007-07-17
Zobacz koniecznie: Wszystko o Chrysler
Tematy w artykule: Chrysler

Podobne wiadomości:

Chrysler Pacifica - nowa generacja na targach w Detroit

Chrysler Pacifica - nowa generacja na targach...

Premiery 2016-01-11

Opóźnienia w Fiat Chrysler Automobiles

Opóźnienia w Fiat Chrysler Automobiles

Aktualności 2015-06-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.