mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chrysler zmniejszy liczbę modeli

Chrysler zmniejszy liczbę modeli

Kiedy inni producenci dążą do poszerzenia ofert, Chrysler decyduje się na uszczuplenie swojej floty pojazdów. Według doniesień prasowych amerykańska marka zamierza o ponad 1/3 ograniczyć liczbę modeli oraz zmniejszyć sieć dilerską.

Chrysler zmniejszy liczbę modeli
Według Wall Street Journal masowe cięcia są wynikiem trwającego ciągle u amerykańskiego producenta planu restrukturyzacji zmierzającego do ograniczenia kosztów i uzdrowienia kondycji firmy. Dlatego też w przyszłości Chrysler będzie operował na rynku motoryzacyjnym liczbą 15, maksymalnie 20 modeli. Obecnie w swoim asortymencie Amerykanie posiadają 30 różnych modeli skumulowanych w trzech markach koncernu.

W porozumieniu z częścią najważniejszych dilerów reprezentujących pozostałe 3 600 autoryzowane punkty sprzedaży władze Chryslera doszły do wniosku, że w najbliższych latach widoczne zwiększenie sprzedaży raczej nie wchodzi w grę. Tym samym na podobieństwo konkurentów, General Motors i Forda, również Chrysler będzie dążył do uszczuplenia sieci dilerskiej. Jak przyznają sami zainteresowani, wielu handlarzy nakręca między sobą spiralę rabatową obniżając tym samym ceny i profity. Według ekspertów amerykańskiego rynku motoryzacyjnego liczba dilerów u każdego z trzech producentów powinna zostać zmniejszona o połowę.

Aby wyjść z czerwonych sum bilansu, niewykluczone, że w przyszłości zmieni się także profil produkcji samochodów wśród Chryslera i należących do niego dwóch pozostałych marek Dodge i Jeep. Według wstępnych propozycji to Chrysler miałby być głównym producentem aut osobowych, Dodge skupiłby się na budowie Pick-upów zaś Jeep tylko i wyłącznie na SUV-ach i autach terenowych.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Chrysler
Tematy w artykule: Chrysler

Podobne wiadomości:

Poduszki powietrzne w tych autach mogą zranić

Poduszki powietrzne w tych autach mogą zranić

Aktualności 2015-07-28

Opóźnienia w Fiat Chrysler Automobiles

Opóźnienia w Fiat Chrysler Automobiles

Aktualności 2015-06-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?