mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chrysler zmniejszy liczbę modeli

Chrysler zmniejszy liczbę modeli

Kiedy inni producenci dążą do poszerzenia ofert, Chrysler decyduje się na uszczuplenie swojej floty pojazdów. Według doniesień prasowych amerykańska marka zamierza o ponad 1/3 ograniczyć liczbę modeli oraz zmniejszyć sieć dilerską.

Chrysler zmniejszy liczbę modeli
Według Wall Street Journal masowe cięcia są wynikiem trwającego ciągle u amerykańskiego producenta planu restrukturyzacji zmierzającego do ograniczenia kosztów i uzdrowienia kondycji firmy. Dlatego też w przyszłości Chrysler będzie operował na rynku motoryzacyjnym liczbą 15, maksymalnie 20 modeli. Obecnie w swoim asortymencie Amerykanie posiadają 30 różnych modeli skumulowanych w trzech markach koncernu.

W porozumieniu z częścią najważniejszych dilerów reprezentujących pozostałe 3 600 autoryzowane punkty sprzedaży władze Chryslera doszły do wniosku, że w najbliższych latach widoczne zwiększenie sprzedaży raczej nie wchodzi w grę. Tym samym na podobieństwo konkurentów, General Motors i Forda, również Chrysler będzie dążył do uszczuplenia sieci dilerskiej. Jak przyznają sami zainteresowani, wielu handlarzy nakręca między sobą spiralę rabatową obniżając tym samym ceny i profity. Według ekspertów amerykańskiego rynku motoryzacyjnego liczba dilerów u każdego z trzech producentów powinna zostać zmniejszona o połowę.

Aby wyjść z czerwonych sum bilansu, niewykluczone, że w przyszłości zmieni się także profil produkcji samochodów wśród Chryslera i należących do niego dwóch pozostałych marek Dodge i Jeep. Według wstępnych propozycji to Chrysler miałby być głównym producentem aut osobowych, Dodge skupiłby się na budowie Pick-upów zaś Jeep tylko i wyłącznie na SUV-ach i autach terenowych.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Chrysler
Tematy w artykule: Chrysler

Podobne wiadomości:

Chrysler Pacifica - nowa generacja na targach w Detroit

Chrysler Pacifica - nowa generacja na targach...

Premiery 2016-01-11

Duża akcja serwisowa dla aut marki Dodge, Chrysler oraz Jeep

Duża akcja serwisowa dla aut marki Dodge,...

Aktualności 2015-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.