mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chryslery i Lancie będą atrakcyjniejsze

Chryslery i Lancie będą atrakcyjniejsze

Po przejęciu firmy Chrysler prze koncern Fiata, Włosi zaczęli sprzedawać amerykańskie auta zamieniając loga Chryslera na Lancii, na niektórych rynkach zrobili odwrotnie. Większość potępiało ten zabieg. Jednak dla Fiata jest to przejściowe rozwiązanie.

Chryslery i Lancie będą atrakcyjniejsze
Dodge Jurney w najlepszym okresie został sprzedany w ilości 8300 sztuk. Gdy Fiat przeprojektował go i dodał swoje logo oraz nową nazwę to otrzymał od czerwca ok 18 tys. zamówień na Fiata Freemonta. Celem koncernu z Turynu jest podwojenie sprzedaży aut Chryslera i Lancii w 2014 roku.

Szef Fiata aby to osiągnąć zamierza skorzystać z usług człowieka, który jest odpowiedzialny za design kilku modeli Ferrari i Maserati w ciągu ostatnich dwóch dekad. Chodzi o 63-letniego projektanta, który w 2007 roku odszedł na emeryturę - Lorenzo Ramaciotti. Zostanie on szefem projektantów w grupie Fiata.

Ramaciotti przez 30 lat pracował razem z Pininfariną tworząc takie modele jak 550 Maranello, 360 Modena, Enzo, F430, 612 Scaglietti. To on jest odpowiedzialny za stylistykę Maserati Kubang. "Nie chcemy robić całkowitej zamiany 'znaczek-technologia', to nigdy się nie sprawdza w dłuższej perspektywie. Powinniśmy dzielić platformy bez strategii jednakowych linii stylistycznych", powiedział projektant. Przyznał również, że największym wyzwaniem będzie znalezienie wspólnego języka pomiędzy ludźmi z Turynu i Detroit. "Jeśli umieścisz wszystkie modele w jednym salonie, muszą one do siebie pasować. To jest delikatny problem", skomentował Ramaciotti.

Podobne wiadomości:

EuroNCAP znowu rozbija (wideo)

auto motor i sport 0000-00-00

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Aktualności 2017-08-30

Komentuj:

Fiatmaniak 2011-12-04

Jak do tej pory wszystkie strategie promocyjne Fiata okazywały się trafione i przynosiły firmie sukcesy. W tym przypadku nie może być inaczej. Stworzenie sztabu projektantów pod genialnym kierownictwem to świetny pomysł teraz Chryslery i Lancie zyskają technologie i design z najwyższej półki.

~radush 2011-11-26

Fiat szuka nowych rozwiązań, i trzeba przyznać wynikają z tego ciekawe sytuacje, jak chociażby taka. Jeśli osoba odpowiedzialna za takie samochody jak Enzo zajmie się samochodami z koncernu Fiata, to pewne jest, że nabiorą one nowego ducha, ducha wolności i dynamiki. Tylko czekać na to, jak będą wyglądać nowe modele, bo na pewno będą piękne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando