mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chuchała: "Świetne zakończenie sezonu"

Chuchała: "Świetne zakończenie sezonu"

49. Rajd Barbórka zakończył sezon sportów motorowych w naszym kraju. Po raz kolejny Ogólnopolskie Kryterium Asów, tym razem składające się tylko z czterech prób, stanowiło nie lada wyzwanie. Kluczem do awansu na Karową była szybka, ale płynna jazda. Wojtek Chuchała i Kamil Heller, reprezentujący LOTOS - Subaru Poland Rally Team, po trzech oesach plasowali się na dziewiątym miejscu w klasyfikacji generalnej, więc po raz pierwszy w karierze mogli się zmierzyć ze słynną kostką.

Chuchała:
Jak mówili zawodnicy L-SPRT, start na Karowej to przeżycie nie do opisania. Tysiące kibiców, blask fleszy i wreszcie swoista magia tego przeszło 2-kilometrowego odcinka sprawiają, że jest on niezapomnianym finałem zmagań na rajdowych trasach. Dla Wojtka Chuchały i Kamila Hellera występ na Karowej, zakończony na szóstej pozycji, był dodatkowo zwieńczeniem debiutanckiego, ale obfitującego w sukcesy sezonu.

Dzień po zmaganiach na warszawskich odcinkach w Centrum Olimpijskim odbyła się Gala Zakończenia Sezonu Sportu Samochodowego, podczas której zostały oficjalnie wręczone puchary i szarfy mistrzowskie. Wojtek Chuchała i Kamil Heller odebrali trofea za najważniejszy z tegorocznych tytułów - Mistrza Polski w grupie N, a także za drugie miejsce w Klasyfikacji Zespołów Producenckich. Zawodników LOTOS - Subaru Poland Rally Team czeka jeszcze odbiór nagród za cykl CEZ-FIA, a później będzie już można rozpocząć przygotowania do rajdowego sezonu 2012.

- Barbórka to świetne zakończenie tak udanego dla nas sezonu. Niesamowity klimat Karowej, jesteśmy pod wielkim wrażeniem. Wiedzieliśmy, jak ją dobrze pojechać, niestety nie do końca nam się to udało. Wcześniej też nie było idealnie, na pierwsze oesy niezbyt dobrze dobraliśmy opony i mocno się ślizgaliśmy. Na Bemowie poszło już elegancko, bardzo nam siadł ten odcinek. Ogólnie nie przepadam za takimi próbami, ale udało się nawet nieźle pojechać. Mamy nadzieję, że daliśmy powody do satysfakcji Zespołowi i naszym Partnerom: Subaru Import Polska, LOTOS Oil z marką olejów LOTOS Quazar, LOTOS Paliwa z marką paliw LOTOS Dynamic, Keratronik, Raiffeisen Leasing, Mega Service Recycling, Prosperplast, Sony VAIO, SJS oraz Onet.pl, którym chcieliśmy jeszcze raz podziękować za miniony sezon - mówił Wojtek Chuchała.

- W tym sezonie zdobyliśmy trzy tytuły mistrzowskie i odbieranie nagród na pewno jest bardzo miłe, ale daje też motywację do walki w przyszłym roku. Dobrze, że rozdanie pucharów za cykl RSMP zbiegło się z Barbórką, która też nieźle nam poszła. Co prawda na Karowej skupiałem się na dyktowaniu, ale nie sposób było nie zauważyć tysięcy kibiców wzdłuż trasy. To naprawdę daje power, szczególnie na tak kultowym odcinku. Nie byliśmy do końca zadowoleni z tego przejazdu, ale czas nie był najgorszy. Na Służewcu przydarzył się nam obrót, ale na Bemowie odzyskaliśmy dobre tempo - uzupełnił Kamil Heller.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Subaru
Tematy w artykule: Subaru Rajd Barbórka Wojciech Chuchała

Podobne wiadomości:

Nowe Subaru Impreza już na drogach - znamy ceny

Nowe Subaru Impreza już na drogach - znamy...

Aktualności 2017-11-15

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Aktualności 2016-10-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.