mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chuchała przed Dolnośląskim: "Trzeba iść pełną klepą"

Chuchała przed Dolnośląskim: "Trzeba iść pełną klepą"

Kultowe odcinki Kotliny Kłodzkiej będą areną zmagań podczas 21. Rajdu Dolnośląskiego (2-4.09), piątej odsłony RSMP 2011. Zawodnicy LOTOS - Subaru Poland Rally Team, Wojtek Chuchała i Kamil Heller, czyli jeden z najmłodszych duetów startujących w Mistrzostwach Polski, przystąpią do rajdu mocno zmotywowani po sukcesie w poprzedniej rundzie RSMP, 20. Rajdzie Rzeszowskim.

Chuchała przed Dolnośląskim:
Trasy, zlokalizowane w rejonie Kłodzka, Polanicy Zdrój i Bystrzycy Kłodzkiej to rajdowe klasyki, a prób, takich jak Spalona czy Międzylesie, nie trzeba nikomu przedstawiać. Łącznie w trakcie 21. Rajdu Dolnośląskiego zawodnicy pokonają 13 odcinków, a zmagania rozpocznie piątkowy superoes w Kłodzku. W sobotę i niedzielę załogi czeka po 6 dobrze znanych z poprzednich lat, kultowych prób. Nie zabraknie jednak kilku zmian, między innymi pojawi się nowy oes, Gorzanów BGK.


Popularny "Siemanko" wraz ze swoim pilotem czują jednak respekt przed wymagającymi trasami Kotliny Kłodzkiej. Załoga L-SPRT zakłada ostrożną jazdę po kolejne cenne punkty w klasyfikacji generalnej oraz grupie N, w której Wojtek Chuchała objął prowadzenie po czterech rozegranych do tej pory rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

"Trudno o bardziej klasyczne trasy, na których prawie non stop trzeba iść pełną klepą. Nie brakuje na nich jednak technicznych fragmentów. Mamy nadzieję, że tegoroczna konfiguracja odcinków będzie równie ciekawa i nie możemy się już doczekać startu. Liczymy, że na Dolnym Śląsku uda nam się zadedykować naszym partnerom równie dobry wynik jak w Rzeszowie" - mówił Wojtek Chuchała.

"Rajd Dolnośląski to moje ulubione zawody w całym sezonie RSMP. Bardzo się cieszę, że niebawem wraz z całym zespołem LOTOS - Subaru Poland Rally Team powalczymy na trasach Kotliny Kłodzkiej. Odcinki Rajdu Dolnośląskiego są znane z ubiegłych lat, ale trzeba pamiętać, że są bardzo szybkie i wymagające, więc mogą czymś zaskoczyć. Razem z Wojtkiem cały czas pracujemy nad opisem, a w miniony weekend odwiedziliśmy Rajd Barum, podczas którego śledziliśmy zmagania czołówki w tej asfaltowej rundzie IRC"  - dodał Kamil Heller.

Podobne wiadomości:

Subaru Viziv-7 SUV Concept - duży z Japonii

Subaru Viziv-7 SUV Concept - duży z Japonii

Premiery 2016-11-18

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Aktualności 2016-10-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Swift - pierwsze, oficjalne zdjęcia
Nowe Suzuki Swift - pierwsze, oficjalne zdjęcia
Po serii przecieków możemy w końcu zobaczyć, jak wygląda nowe Suzuki Swift w pełnej okazałości. Japoński hatchback będzie miał premierę podczas targów motoryzacyjnych w Genewie, ale w Kraju Kwitnącej Wiśni pojawi się już na początku przyszłego roku.