mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chuchała przed finałem RSMP w Koszycach

Chuchała przed finałem RSMP w Koszycach

Rally Kosice po raz drugi zagości w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Jednak w przeciwieństwie do ubiegłego sezonu, tym razem słowackie zawody zakończą zmagania w cyklu RSMP. Impreza z bazą w Koszycach, zaliczana do Pucharu Europy Strefy Centralnej CEZ-FIA, będzie stanowić również dwie rundy mistrzostw Słowacji. O punkty zarówno w polskim, jak i słowackim czempionacie powalczy LOTOS - Subaru Poland Rally Team, reprezentowany przez Wojtka Chuchałę i Kamila Hellera.

Chuchała przed finałem RSMP w Koszycach
Załoga L-SPRT, która może już świętować zdobycie tytułu Mistrza Polski w grupie N, podczas 37. Rally Kosice stanie przed szansą wywalczenia najwyższego trofeum także w słowackiej „ence”. W trakcie dwóch dni zawodów Wojtka Chuchałę i Kamila Hellera czeka rywalizacja na dziesięciu odcinkach specjalnych o łącznej długości ponad 150 kilometrów. Jak podkreślają Siemanko i jego pilot, kluczowy dla końcowych rozstrzygnięć może się okazać sobotni oes Opina, liczący ponad 24 kilometry.

- Rally Kosice to bardzo ciekawy rajd, w którym już kiedyś uczestniczyłem i bardzo miło go wspominam. Dla nas będą to podwójnie ważne zawody, gdyż zapowiada się również walka o mistrzostwo Słowacji w grupie N. Niecierpliwie czekamy więc na kolejną zagraniczną przygodę i liczymy również na dobry występ na tle polskich załóg. Nasz STI jest jak zwykle gotowy do boju i na pewno będzie chciał pojechać żwawym tempem. Do zobaczenia w Koszycach! - mówił Wojtek Chuchała.

- Asfalty w okolicach Koszyc są zdradliwe, podobne do tych z Rally Presov. Po raz drugi w tym sezonie będziemy mieli okazję wystąpić w łączonych rundach mistrzostw Polski i Słowacji. Zebrała się całkiem ciekawa stawka, a rywalizacja będzie o tyle zacięta, że w Koszycach wyjaśni się, kto zdobędzie tytuł w grupie N w słowackim czempionacie. Damy z siebie wszystko, ale jak zwykle priorytetem będzie osiągnięcie mety i nauka - uzupełnił Kamil Heller.

Podobne wiadomości:

Kajetanowicz znów najszybszy w Świdnicy

Kajetanowicz znów najszybszy w Świdnicy

Aktualności 2012-04-23

Chuchała rządzi w Świdnicy

Chuchała rządzi w Świdnicy

Aktualności 2014-04-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.