mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chuchała przed finałem RSMP w Koszycach

Chuchała przed finałem RSMP w Koszycach

Rally Kosice po raz drugi zagości w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Jednak w przeciwieństwie do ubiegłego sezonu, tym razem słowackie zawody zakończą zmagania w cyklu RSMP. Impreza z bazą w Koszycach, zaliczana do Pucharu Europy Strefy Centralnej CEZ-FIA, będzie stanowić również dwie rundy mistrzostw Słowacji. O punkty zarówno w polskim, jak i słowackim czempionacie powalczy LOTOS - Subaru Poland Rally Team, reprezentowany przez Wojtka Chuchałę i Kamila Hellera.

Chuchała przed finałem RSMP w Koszycach
Załoga L-SPRT, która może już świętować zdobycie tytułu Mistrza Polski w grupie N, podczas 37. Rally Kosice stanie przed szansą wywalczenia najwyższego trofeum także w słowackiej „ence”. W trakcie dwóch dni zawodów Wojtka Chuchałę i Kamila Hellera czeka rywalizacja na dziesięciu odcinkach specjalnych o łącznej długości ponad 150 kilometrów. Jak podkreślają Siemanko i jego pilot, kluczowy dla końcowych rozstrzygnięć może się okazać sobotni oes Opina, liczący ponad 24 kilometry.

- Rally Kosice to bardzo ciekawy rajd, w którym już kiedyś uczestniczyłem i bardzo miło go wspominam. Dla nas będą to podwójnie ważne zawody, gdyż zapowiada się również walka o mistrzostwo Słowacji w grupie N. Niecierpliwie czekamy więc na kolejną zagraniczną przygodę i liczymy również na dobry występ na tle polskich załóg. Nasz STI jest jak zwykle gotowy do boju i na pewno będzie chciał pojechać żwawym tempem. Do zobaczenia w Koszycach! - mówił Wojtek Chuchała.

- Asfalty w okolicach Koszyc są zdradliwe, podobne do tych z Rally Presov. Po raz drugi w tym sezonie będziemy mieli okazję wystąpić w łączonych rundach mistrzostw Polski i Słowacji. Zebrała się całkiem ciekawa stawka, a rywalizacja będzie o tyle zacięta, że w Koszycach wyjaśni się, kto zdobędzie tytuł w grupie N w słowackim czempionacie. Damy z siebie wszystko, ale jak zwykle priorytetem będzie osiągnięcie mety i nauka - uzupełnił Kamil Heller.

Podobne wiadomości:

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz z lekką przewagą

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz z lekką...

Aktualności 2012-08-11

Kajetanowicz znów najszybszy w Świdnicy

Kajetanowicz znów najszybszy w Świdnicy

Aktualności 2012-04-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?