mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chuchała rządzi w Świdnicy

Chuchała rządzi w Świdnicy

Wojciech Chuchała z pilotem Sebastianem Rozwadowskim w przekonującym stylu wygrali drugą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Tryumf popularnego "Siemanki" w 42. Rajdzie Świdnickim-Krause to jednocześnie jego pierwsza wygrana w karierze od czasu startów w najwyżej lidze rajdowej w Polsce.

Chuchała rządzi w Świdnicy
Nowy lider klasyfikacji generalnej mistrzostw, za kierownicą Forda Fiesty R5 w ciągu trzech dni zmagań, oddał rywalom tylko 2 z 12 odcinków specjalnych. W łącznej klasyfikacji pokonał o 36,2 s. drugiego na mecie, dotychczasowego lidera generalki Grzegorza Grzyba jadącego Skodą Fabią S2000. Trzecie miejsce na podium uzupełnił Tomasz Kuchar w Peugeot 207 S2000. To pierwsze podium wrocławianina w tym sezonie, osiągnięte ze stratą 1:11.1 s. do zwycięzcy.

Czwarty na mecie Maciej Rzeźnik zanotował ponad dwie minuty straty. Maciej Oleksowicz po przygodach był piąty, 3 minuty za Chuchałą. Tomasz Kasperczyk niemal przez cały rajd plasował się na szóstej pozycji i dowiózł ją do mety. Łukasz Habaj, ofiara kapcia na sobotnim etapie, rzutem na taśmę odebrał siódme miejsce w generalce Fryczowi. Habaj nie poddał się po wczorajszym niepowodzeniu i wywalczył w niedzielę trzecie miejsce w klasyfikacji dnia. Wracający do RSMP był ósmy i wygrał N-kę, pokonując Gryca o 47.6 s. Na mecie rozdzielił ich Tomasz Czopik.
 
Pomimo zróżnicowanego sprzętu zawodników, walka o ośce była fascynująca i wygląda na to, że równie ciekawie będzie w kolejnych rundach. Janek Chmielewski w końcówce rajdu wykorzystał zalety wozu R3, wypracowując 17.5 s przewagi nad Marcinem Schefflerem. Poznaniak przez cały rajd naciskał jednak na Chmielewskiego, a do tego może się cieszyć z wygranej w klasie 6.

Łukasz Byśkieniewicz był trzeci w ośce, drugi w klasie 6. Jarosław Szeja wywalczył czwarte miejsce wśród przednionapędówek i wygraną w Pucharze Fiesty. Główny rywal, Jacek Jurecki, ustąpił zdobywcy zeszłorocznego Rajdowego Pucharu Polski o 21.8 s.

Podobne wiadomości:

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz z lekką przewagą

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz z lekką...

Aktualności 2012-08-11

Rajd Rzeszowski: Viana w Open, Grzyb w RSMP

Rajd Rzeszowski: Viana w Open, Grzyb w RSMP

Aktualności 2012-08-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.