mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chuchała wygrywa gr. N

Chuchała wygrywa gr. N

Wojtek Chuchała i Kamil Heller, reprezentujący LOTOS - Subaru Poland Rally Team, ukończyli jubileuszowy, 20. Rajd Rzeszowski na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej RSMP, zajmując pierwsze miejsce w grupie N i drugie w klasyfikacji zespołów sponsorskich.

Chuchała wygrywa gr. N
Zawodnicy L-SPRT byli również najszybsi wśród samochodów produkcyjnych podczas obu rund mistrzostw Słowacji, w ich „generalce” plasując się odpowiednio na 4. i 5. pozycji. W łącznej klasyfikacji słowackiego czempionatu Wojtek Chuchała i Kamil Heller zajęli drugie miejsce, natomiast wśród załóg, walczących w rundzie FIA-CEZ, zostali sklasyfikowani jako trzecia załoga. 20. Rajd Rzeszowski przeszedł do historii jako bardzo wymagające zawody. Szczególnie odcinki drugiego etapu załogi oceniały jako wyjątkowo trudne, a dodatkowo we znaki dawała się upalna pogoda.

Finałowa pętla 20. Rajdu Rzeszowskiego była zdecydowanie bardziej udana dla Wojtka Chuchały i Kamila Hellera. Załoga L-SPRT rozpoczęła od 6. czasu na odcinku Husów, na próbie Widaczów finiszowała jako piąta, by na kończących zmagania Izdebkach zameldować się na mecie z 9. wynikiem. W klasyfikacji dnia popularny Siemanko wraz ze swoim pilotem zostali sklasyfikowani na 8. miejscu w „generalce” i pierwszym grupie N, lecz zdecydowanie ważniejsza była piąta pozycja i zwycięstwo w „ence” w całym rajdzie. Na mecie reprezentanci L-SPRT nie kryli radości ze swojej „życiówki”. Dzięki temu Wojtek Chuchała i Kamil Heller objęli prowadzenie w punktacji grupy N w RSMP, natomiast w słowackim czempionacie awansowali na drugie miejsce w „ence”, ze stratą jedynie punktu do lidera.

- Jest dużo powodów do zadowolenia, jesteśmy na mecie i nic nie nabroiliśmy. Mieliśmy naprawdę dobre tempo, a piąte miejsce w generalce RSMP i pierwsze ence to świetny rezultat, ciężko było wymagać czegoś więcej. Dziękujemy całemu Zespołowi i naszym Partnerom" - podsumował Wojtek Chuchała.

- Po raz pierwszy w krajowym czempionacie dopisało nam szczęście. Również w mistrzostwach Słowacji nie wypadliśmy najgorzej. Obyło się bez większych przygód, a tempo wcale nie było najwolniejsze. W efekcie wynik zdecydowanie przeszedł nasze oczekiwania. Ciągle robimy postępy, co w efekcie sprawia, że nasza jazda jest coraz lepsza. Dziękujemy całemu Zespołowi, bo bez jego pracy nie byłoby tego wyniku - dodał Kamil Heller.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Subaru
Tematy w artykule: Subaru Rajd Rzeszowski Wojciech Chuchała

Podobne wiadomości:

Subaru XV – miejska przygoda

auto motor i sport 0000-00-00

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Aktualności 2017-07-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.