mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ciąg dalszy sporu o Noble'a

Ciąg dalszy sporu o Noble'a

Przed wystawą we Frankfurcie wyrok niemieckiego sądu zastopował europejski debiut chińskiego modelu Noble. Teraz podobne orzeczenie sądu włoskiego blokuje jego pojawienie się na targach w Bolonii.

Ciąg dalszy sporu o Noble'a
A wszystko przez zarzut plagiatu, jaki Daimler wysuwa wobec chińskiego koncernu Shuanghuan. Model Noble przypomina bowiem więcej niż bardzo Smarta Fortwo. Wprawdzie Martin Motors, europejski dystrybutor samochodów marki Shuanghuan, wniósł apelację, ale wątpliwe, by została ona rozpatrzona przed 5 grudnia. Wtedy to bowiem rusza wystawa samochodowa w Bolonii.

Pomimo niekorzystnego wyroku sądu, Martin Motors nie zamierza zrezygnować z planów wprowadzenia do sprzedaży tego auta jeszcze pod koniec tego roku. Według przedstawicieli firmy Noble i Fortwo różnią się dość znacznie - przede wszystkim Noble jest autem czteromiejscowym i ma silnik umieszczony z przodu, zaś mały smart pomieści tylko dwie osoby, a jego silnik znajduje się w tylnej części. Aby uniknąć podobnych prawnych problemów z brytyjskim producentem samochodów sportowych Noble Automotive, zmieniona zostanie nazwa, z Noble na Bubble.

Jeśli nie będzie prawnych przeszkód Noble/Bubble pojawi się w sprzedaży pod koniec grudnia we Włoszech oraz w Rumunii. Małe auto z 1,1-litrowym silnikiem o mocy 68 KM kosztować ma 10 tys. euro w Rumunii i o 500 euro więcej we Włoszech. Według planów europejskiego dystrybutora kolejnymi rynkami, na które trafi Bubble będą Francja, Hiszpania, Austria, Grecja, Holandia, Węgry, a także Polska.
Tematy w artykule: Fortwo Noble

Podobne wiadomości:

Elektryczny Smart w Paryżu

Elektryczny Smart w Paryżu

Aktualności 2016-06-14

Smart nie stworzy crossovera

Smart nie stworzy crossovera

Aktualności 2015-06-11

Komentuj:

~chińczyk 2007-12-03

w polsce w maju

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.