mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ciao, ciao Panda

Ciao, ciao Panda

To już przesądzone. Na dzisiejszym spotkaniu władz włoskiego koncernu z przedstawicielami związków zawodowych w Turynie oficjalnie potwierdzono, że produkcja nowego Fiata Pandy zostanie przeniesiona z Tychów do zakładów Pomigliano d'Arco niedaleko Neapolu.

Ciao, ciao Panda
Wprawdzie decydujące referendum w tej sprawie odbyło się przed dwoma tygodniami (wniosek poparło ponad 60 proc. głosujących pracowników), ale brak zgody na warunki restrukturyzacji jednego z włoskich związków zawodowych wstrzymywał ogłoszenie ostatecznej decyzji. Do dziś.

Produkcja nowej Pandy we Włoszech ruszy mniej więcej w połowie przyszłego roku. W związku z tą inwestycją Fiat przeznaczy ponad 700 mln euro na restrukturyzację fabryki w Pomigliano, by odnowiony zakład był w stanie produkować rocznie minimum 270 tys. Pand, choć mówi się nawet o liczbie 300 tys. aut.

Jaka przyszłość czeka fabrykę w Tychach? Według władz koncernu do Tych trafią inne modele i pracownicy polskiego zakładu nie mają się, o co martwić. Niemal pewne jest, iż ruszy tu produkcja Lancii Ypsilon, na produkcję której Włosi przeznaczą 1,4 mld zł. Niewykluczone, że wkrótce do Lancii dołączą jeszcze inne modele z grupy Fiata.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Panda
Fiat Panda
Cena podstawowa już od: 34 600 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Aktualności 2017-08-30

Spark,Panda, Splash - Magia liczb

auto motor i sport 0000-00-00

Chevrolet Spark wjeżdża do salonów, Suzuki Splash jest w sprzedaży od 2008 roku, a Fiat Panda - już od 7 lat. Zazwyczaj, nowsze auta wygrywają ze starszymi, bo są większe, mocniejsze i lepiej wyposażone. Czy tak będzie i tym razem?

Komentuj:

~d 2010-07-19

wg. mnie nowa wersja FIATA UNO u nas bedzie

Aldik 2010-07-15

No i dobrze, szkoda ze wogóle to sprzedawali, brzydkie, drogie, niewygodne - żadnych zalet... nie rozumiem rodaków...

~Tyszanin 2010-07-13

szkoda, ale popatrzmy na to z drugiej strony.... za rok obecna panda już odchodzi do lamusa, nie wiadomo jaka będzie ta nowa, być może jakaś kiszka, która nie będzie się sprzedawać, a co za tym idzie produkcja mogłaby być ograniczana. Fiat jest włoskim koncernem, ale myślę ze w pierwszej kolejności dba jednak o swoje dobro, a dopiero później o dobro pracowników we włoskich fabrykach. Mam cichą nadzieję, że z perspektywy dłuższego czasu okaże się takie rozwiązanie dla nasz (fabryki Fiata w Tychach) wręcz zbawienne

~cdi 2010-07-11

Nie z Tych tylko z Tychów!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.