Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ciekawy długi weekend

Ciekawy długi weekend

Inauguracja sezonu 2003 w Rajdach Samochodowych

Podczas wiosennego długiego weekendu zawodnicy sportów samochodowych i motocyklowych rozpoczną rywalizację w Mistrzostwach Polski. Przed nami inauguracja sezonu 2003 w rajdach samochodowych, a także trzy ciekawe imprezy motocyklowe: motocross, enduro i trial.

Kibice rajdowi długo czekali na rozpoczęcie sezonu. 2 i 3 maja rusza 31. Rajd Elmot, który od wielu lat rozgrywany jest w okolicach Świdnicy na najpiękniejszych trasach rajdowych w Polsce.

I runda RSMP przyciągnęła na start aż trzy samochody klasy WRC. Na liście zgłoszeń z numerem 1 pojawił się Mistrz Polski Leszek Kuzaj, który wraz z nową pilotką Magdą Lukas, pojedzie Subaru Impreza WRC. W nieco starszej wersji Imprezy WRC zobaczymy Tomasza Czopika z pilotem Łukaszem Wrońskim. Toyotę Corollę WRC zgłosił w Elmocie Krzysztof Tercjak, który przed kilkoma laty startował A-grupowym Fordem Escortem.

Zacięta rywalizacja zapowiada się w grupie N. Zgłoszonych jest aż 10 Mitsubishi Lancerów w różnych ewolucjach. 6 bardzo mocnych samochodów pojawiło się w klasie Super 1600 – tu także walka będzie toczyła się o ułamki sekund. Rajdowy Puchar Peugeota zgromadził na starcie 12 popularnych 206-tek. Nadspodziewanie liczna okazała się także klasa N3, w której pojawiło się aż 15 zgłoszonych załóg.

Zapraszamy wszystkich kibiców rajdów samochodowych na malownicze trasy Dolnego Śląska i wspólne kibicowanie najlepszym polskim kierowcom!

Miłośnicy sportów motocyklowych mają do wyboru aż trzy imprezy rangi Mistrzostw Polski. Już 1 maja w czwartek w Głuchowie odbędzie się I eliminacja MP w Motocrossie. Jak widowiskowa jest to dyscyplina przekona się tylko ten, kto obejrzy te zawody na żywo. W niedzielę 4 maja w Chełmnie będą walczyć zawodnicy startujący w MP w Enduro-Cross-Country. Zaś 3 i 4 maja w starym kamieniołomie w Krakowie – Pychowicach pojawią się zawodnicy rywalizujący w widowiskowym trialu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Tylko rok trwała produkcja elektrycznej odmiany supersportowego samochodu Audi. Przez niską sprzedaż tego modelu, zostanie on odesłany do lamusa. Czy tak kończy się świetlana przyszłość dla supersportowych "elektryków"?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj