mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ciężarowa moda w stylu Volvo

Ciężarowa moda w stylu Volvo

Od ekskluzywnych skórzanych kurtek do ubrań dziecięcych, chroniących przed promieniami UV. Wraz z wprowadzeniem na rynek nowych modeli samochodów ciężarowych, Volvo Trucks przedstawia firmową kolekcję odzieży, toreb, zegarków oraz innych praktycznych artykułów. Wszystkie detale nawiązują do samochodów ciężarowych.

Ciężarowa moda w stylu Volvo
– Chcieliśmy stworzyć coś zupełnie wyjątkowego w naszej branży – mówi Magnus Koeck, menedżer marki w Volvo Trucks. – Zamiast umieszczać logo na standardowych produktach, wspólnie z naszymi projektantami samochodów ciężarowych nawiązaliśmy współpracę z uznanymi projektantami mody. W ciągu roku opracowaliśmy, od podstaw, własną, autorską kolekcję.

Wzory, kolorystyka i materiały zostały w mniejszym lub większym stopniu zapożyczone z samochodów ciężarowych i zastosowane w projektach ubrań, toreb, butów, zegarków, zabawek i całej gamy innych artykułów. Na przykład wzór w ramionach kurtek nawiązuje do kraty wlotu powietrza do chłodnicy. Kieszenie mają kształt podobny do kształtu reflektorów samochodu ciężarowego Volvo. Paski toreb są wykonane z tej samej skóry, którą można zobaczyć na kole kierownicy. A koperta zegarka do złudzenia przypomina wskaźniki w samochodzie ciężarowym.

Stworzyliśmy dwie kolekcje: Kolekcję FH16 i Kolekcję Volvo Trucks. Pierwsza z nich nawiązuje do flagowego, najmocniejszego samochodu ciężarowego Volvo, modelu FH16. Druga z wymienionych, Kolekcja Volvo Trucks, jest większa i mocniej ukierunkowana na rodzinę. Obejmuje modne, stylowe i praktyczne części garderoby, zdaniem – Åsy Rönström,  menedżera projektu w Volvo Trucks odpowiedzialnego za opracowanie nowych kolekcji, do noszenia zarówno w czasie wolnym, jak i w pracy.

Obydwie kolekcje zawierają ubrania i dodatki dla mężczyzn i kobiet. Wiele artykułów zaprojektowano również specjalnie z myślą o dzieciach. Są to m.in. koszulki T-shirt chroniące przed promieniami UV, śliniaczki, smoczki, gry i samochody-zabawki.

Ubrania i inne produkty Volvo Trucks, początkowo około 100 różnych artykułów, można nabywać za pośrednictwem firmowego sklepu internetowego. Rozpoczęcie sprzedaży połączono z premierą rynkową nowych samochodów ciężarowych Volvo. Większość asortymentu będzie dostępna również u dealerów Volvo Trucks na całym świecie.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Volvo Trucks Volvo FH16

Podobne wiadomości:

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Aktualności 2017-06-11

Volvo zastrzega nazwę S50

Volvo zastrzega nazwę S50

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.